Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 11.11.2012 R.

1. Obchodzimy IV Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. W wielu krajach chrześcijanie giną za wiarę w Jezusa Chrystusa i potrzebują naszej modlitwy oraz ofiary, jako wyrazu naszej solidarności z nimi. Módlmy się za siostry i braci, którzy dźwigają na swoich barkach krzyż cierpienia i prześladowania za to, że należą do wspólnoty Kościoła. Nie ustawajmy w naszych modlitwach prosić Boga, aby dał nam siły do znoszenia cierpień w imię Chrystusa.

2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Jozafata, biskupa i męczennika; we wtorek – świętych: Benedykta, Jana,. Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Międzyrzeckich; w sobotę – św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę.

3. Dzisiaj 11 listopada. Obchodzimy 94. rocznicę odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. Cud niepodległości był możliwy dzięki całemu narodowi, który nie pogodził się nigdy z obcym panowaniem. Każde pokolenie składało swoją ofiarę krwi. Dziękujemy wszystkim, którzy nigdy nie stracili nadziei, że warto żyć i umierać dla niepodległej Polski. Zapraszamy na Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu chórów do naszej Bazyliki o godz. 16:00.

4. W najbliższy wtorek przypada I rocznica beatyfikacji Ks. Karola Lamperta, który pracował w naszej Bazylice w latach 1943 – 1944. Zapraszamy na wykład Ks. prof. Grzegorza Wejmana o godz. 17:30 oraz na Mszę św. pod przewodnictwem Ks. Bp. Pawła Cieślika o godz. 18:oo. Po Mszy św. złożymy kwiaty i zapalimy znicze przed Pomnikiem Męczenników II Wojny Światowej.

5. Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo, na którą serdecznie zapraszamy.

6. Jeszcze można polecać zmarłych w modlitwach wypominkowych. Karty wypominkowe wraz z ofiarami składamy w kopertach na tacę lub w zakrystii. Za zamarłych polecanych w wypominkach modlimy się przez cały listopad od godz. 17:30 – 18:oo, w niedziele i uroczystości 15 minut przed sumą oraz w każdy drugi wtorek miesiąca odprawiamy Mszę św. We wszystkie niedziele listopada po Mszy św. o godz. 18:oo zapraszamy na modlitwę za zmarłych przy Pomniku Męczenników II Wojny Światowej. Modlitwą obejmiemy ofiary wojen oraz naszych zmarłych, na których mogiłach nie mogliśmy stanąć.

7. W ostatnią niedzielę członkowie parafialnego Caritas zebrali do puszek kwotę 612 zł. z przeznaczeniem na pomoc dla ludzi biednych i potrzebujących wsparcia. Za złożone ofiary jak również za ofiary na AWSD i potrzeby parafii z serca dziękujemy.

8. Dziś po każdej Mszy św. kapłani rozprowadzają cegiełki i gwiazdy. Na miarę możliwości wspierajmy parafialne dzieła.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem.

10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech przyjęte sercem słowo i Ciało Pańskie pomoże nam wejść w inny system odniesień: umierania dla grzechu i świata, a życia dla Boga. W tym duchu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.