Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 04.11.2012 R.

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem członków Kół Żywego Różańca w środę po Mszy św. o godz. 18:oo. Zakończanie Apelem Jasnogórskim o godz. 21:oo.

2. W najbliższy czwartek zapraszamy na Mszę św. w intencji świętości rodzin. Po Mszy św. możliwość oddania czci relikwiom św. Joanny Beretty Mola.

3. W piątek wspominamy rocznicę poświęcenia Bazyliki lateraneńskiej; w sobotę – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Po Mszy św. możliwość oddania czci jego relikwiom.

4. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu z Mszą św. o północy z piątku na sobotę. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim w piątek o godz. 21;oo.

5. W przyszłą niedzielę , tj. 11 listopada, przypada 94. rocznica odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. Przypomnijmy: 11 listopada 1918 roku pękły graniczne kordony rozdzielające od prawie 150 lat Polaków. Po latach niewoli droga do suwerennej Polski stanęła otworem. Cud niepodległości był możliwy dzięki całemu narodowi, który nie pogodził się nigdy z obcym panowaniem. Każde pokolenie składało swoją ofiarę krwi. Dziękujemy wszystkim, którzy nigdy nie stracili nadziei, że warto żyć i umierać dla niepodległej Polski.

6. W najbliższą niedzielę zapraszamy na Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu chórów w naszej Bazylice o godz. 16:00.

7. Przez całą oktawę uroczystości Wszystkich Świętych, tj. do 8 listopada wierni mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami przez pobożne nawiedzenie cmentarza i pomodlenie się za zmarłych.

8. Na stoliku pod chórem wyłożone są karty na wypominki. Karty wypominkowe wraz z ofiarami składamy w kopertach na tacę lub w zakrystii. Za zamarłych polecanych w wypominkach modlimy się przez cały listopad od godz. 17:30 – 18:oo, w niedziele i uroczystości 15 minut przed sumą oraz w każdy drugi wtorek miesiąca odprawiamy Mszę św. We wszystkie niedziele listopada po Mszy św. o godz. 18:oo zapraszamy na modlitwę za zmarłych przy Pomniku Męczenników II Wojny Światowej. Modlitwą obejmiemy ofiary wojen oraz naszych zmarłych, na których mogiłach nie mogliśmy stanąć.

9. W ostatnią niedzielę członkowie Rady Parafialnej zebrali do puszek kwotę 513 zł. z przeznaczeniem na pomoc dla misji i misjonarzy. Za złożone ofiary jak również za ofiary na AWSD i potrzeby parafii z serca dziękujemy.

10. Dziś po każdej Mszy św. Parafialny Zespól Caritas zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla ludzi biednych i potrzebujących wsparcia. Składając ofiary do Caritas wprowadzamy w czyn przykazanie miłości.

11. W przyszłą niedzielę zakupując cegiełki będziemy wspierali potrzeby naszej parafii.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest na stoliku pod chórem.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna. Klęknijmy przed Panem, od Niego i w Jego obecności uczmy się wprowadzania w życie największego przykazania, przykazania miłości.