Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - 01.11.2012 R.

1. Dziś uroczystość Wszystkich Świętych. Wraz z chórami aniołów, apostołów, męczenników i wszystkimi świętymi kobietami i mężczyznami śpiewajmy uroczyście hymn uwielbienia Bogu za prowadzenie nas drogą błogosławieństw do świętości.

2. Msze św. w naszej Bazylice wg porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 13:30.

3. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze s o godz. 7:oo, 7:30, 9:oo, 12:oo - (za wszystkich zmarłych z naszej parafii i dobroczyńców), 15:oo i 18:oo. Po Mszy św. o godz. 18:00 pójdziemy pod pomnik Męczenników II wojny światowej, zapalimy znicze, złożymy kwiaty i modlić się będziemy za tych, którzy oddali życie za Ojczyznę, za naszych zmarłych których groby są daleko oraz za tych których miejsc mogił nie znamy. Zapraszamy wszystkich do modlitwy za zmarłych.

4. W oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, tj. od 1 – 8 listopada, każdy kto jest w stanie łaski uświęcającej, przyjmie komunię św., nawiedzi cmentarz lub kościół, w czasie nawiedzania odmówi OJCZE NASZ … oraz WIERZĘ W BOGA …oraz pomodli się za zmarłych może uzyskać odpust zupełny, który może ofiarować za dusze w czyśćcu. Korzystajmy ze skarbca Kościoła.

5. Przez cały listopad w naszym kościele modlitwy za zmarłych o godz. 17:30. Wypominki składamy w kopertach na tacę, w zakrystii lub w biurze parafialnym. W intencji zmarłych polecanych naszym modlitwom w wypominkach przez cały rok odprawiamy Mszę św. w każdy drugi wtorek miesiąca o godz. 18:00. Zapraszamy do uczestnictwa.

6. Dziś po Mszy św. o godz. 18:oo rozpoczynamy Jerycho modlitewne pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Jerycho trwać będzie do 4 listopada w godz. od godz.. 7:oo – 21:oo - zakończenie apelem jasnogórskim.

Nosimy w sobie podobieństwo do Boga, który jest święty. Obdarzeni Jego błogosławieństwem, bądźmy Jego czytelnym znakiem we współczesnym świecie.