Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 28.10.2012 R.

1. Trwamy w tygodniu modlitwy w intencji Misji. Dziś sumę odprawi ks. Antoni Hej z Białorusi, który buduje nowy kościół. Ofiary z sumy przeznaczamy na pomoc w budowie tego kościoła. Naszymi ofiarami do puszek wspieramy dzieła misyjne Kościoła.

2. We wtorek, 30. października przypada dzień imienin Ks. infułata dr. Edmunda Cybulskiego. Zapraszamy na Mszę św. w intencji dostojnego solenizanta w na godz. 18:oo. Naszą obecnością i modlitwą będziemy dziękowali za jego posługę kapłańską wśród nas i upraszali potrzebne łaski na dalszą posługę.

3. Kończy się miesiąc październik i ostatnie dni wspólnej modlitwy różańcowej. Czy przynajmniej jeden raz uczestniczyłeś we wspólnym różańcu?

4. W środę po Mszy św. o godz. 18:oo zapraszamy na wspólną modlitwę w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych. Będziemy zanosili modlitwę do Chrystusa w obecności relikwii św. i bł. które są w naszej Bazylice.

5. W czwartek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej Bazylice jak w niedzielę z wyjątkiem, nie będzie Mszy św. o godz. 13:30.

6. W piątek Dzień Zaduszny, jest to pierwszy piątek miesiąca. Każdy kapłan może odprawić trzy Msze św.: jedną w intencji powierzonej, drugą za wszystkich wiernych zmarłych, a trzecią według intencji Ojca Świętego. Msze św. w naszej Bazylice: godz. 7:oo, 7:30, 9:oo, 12:oo za wszystkich zmarłych parafian, 15:oo i 18:oo. Wszyscy wierni w Dniu Zadusznym mogą uzyskać jeden odpust zupełny, który ofiarować można za zmarłych. Wierni mogą uzyskać również uzyskać odpust zupełny każdego dnia od 1 – 8 listopada przez pobożne nawiedzenie cmentarza i pomodlenie się za zmarłych. W Dzień Zaduszny i we wszystkie niedziele listopada modlitwa za zmarłych po Mszy św. o godz. 18:oo przy Pomniku Męczenników II Wojny Światowej.

7. W pierwszy piątek miesiąca przez cały dzień adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św.

8. Od 1 – 4 listopada zapraszamy na czuwanie w ramach Jerycha Różańcowego w godz. od 7:oo – 21:oo.

9. W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych w ich domach od godz. 9:oo. Msza św. Kół Żywego Różańca o godz. 15:oo i bezpośrednio po niej spotkanie w sali katechetycznej. Po Mszy św. o godz. 19:oo Różaniec Fatimski.

10. Na stoliku pod chórem wyłożone są karty na wypominki. Karty wypominkowe wraz z ofiarami składamy w kopertach na tacę, w zakrystii lub biurze parafialnym. Za zamarłych polecanych w wypominkach modlimy się przez cały listopad od godz. 17:30 – 18:oo, w niedziele i uroczystości 15 min przed sumą oraz w każdy drugi wtorek miesiąca odprawiamy Mszę św.

11. W ostatnią niedzielę za cegiełki zebraliśmy kwotę 1.849 zł. Całość przeznaczyłem na zapłatę za relikwiarz Dzieci Fatimskich. Za przekazane ofiary jak również za ofiary składane na potrzeby AWSD i naszej parafii z serca dziękujemy.

12. Osobom, które przekazały makulaturę na misje dziękujemy.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku pod chórem.

14. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Chrystus w osobie Bartymeusza dał nam dziś lekcję wiary i ufności. Zechciejmy z niej skorzystać, abyśmy tak jak on mogli cieszyć się z okazanej mocy Bożej. W tym duchu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.