Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 23.09.2012 R.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – bł. Władysława z Gielniowa, kapłana; w czwartek – św. Wincentego a’Paulo, kapłana; w piątek – św. Wacława, męczennika; w sobotę – Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

2. Msza św. w intencji Ojczyzny i ludzi pracy w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość oddania czci relikwiom bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

3. Osoby, które zapisały się na Archidiecezjalną Pielgrzymkę na Jasną Górę zapraszamy na spotkanie do Bazyliki we wtorek, tj. 25 września po Mszy św. o godz. 18:oo.

4. Przed amboną wystawiony jest projekt relikwiarza Dzieci Fatimskich. Relikwie będą wniesione do naszej Bazyliki 13 października. Kto by chciał mieć osobisty udział w fundacji relikwiarza, może swoją ofiarę złożyć w kopercie lub w zakrystii. (koszt relikwiarza wykonanego ze srebra ma wynieść 14.ooo,-)

5. Na ławkach wyłożone są koperty na utrzymanie Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego. Nasza parafia rocznie zobowiązana jest wpłacić 8.244 zł. Ofiara złożona na potrzeby AWSD jest udziałem w kształceniu i wychowaniu przyszłych kapłanów.

6. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii serdecznie dziękujemy. Dziękujemy za trud utrzymania czystości w Bazylice.

7. Nowy rok szkolmy jest czasem przygotowania do I Komunii św. i Sakramentu Bierzmowana. Prosimy o zapisy dzieci do I Kom. św. u ks. Stanisława, do Sakramentu Bierzmowania u ks. Piotra.

8. Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych rozpoczniemy w najbliższą niedzielę, tj. 30.09. po Mszy św. o godz. 18:oo. Osoby zainteresowanie prosimy o zapisy w zakrystii, biurze parafialnym lub przyjście na spotkanie.

9. W dniu 28 września o godz. 15:oo będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach i placach całego świata. W naszej parafii prosimy członków Kół Żywego Różańca i Stowarzyszenia matki Bożej Dobrej Śmierci na pl. Lotników pod przewodnictwem ks. Stanisława, Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa przy Bramie Portowej pod przewodnictwem ks. Dariusza.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Jezus pouczył nas o tym, co to znaczy być człowiekiem sprawiedliwym i jak należy rozumieć Jego posłannictwo. W codzienności życia składamy świadectwo prawości i uczciwości. W tym duchu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.