Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 16.09.2012 R.

1. Dzisiejsza Ewangelia stawia nas wobec konieczności dania odpowiedzi na pytanie: „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” Czy próbowaliśmy już kiedyś na to pytanie odpowiedzieć? Jezus mówi także, że jeśli ktoś chce być Jego uczniem musi, podobnie ja On, każdego dnia podejmować ciężar swoich obowiązków.

2. W tym tygodniu czcimy w liturgii: we wtorek – św. Stanisława Kostkę, zakonnika; w czwartek – św. męczenników: Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasano i Towarzyszy,; w piątek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelistę.

3. Z racji przypadającego we wtorek, tj. 18 września br., święta św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. o godz. 18:oo.

4. Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego czwartek o godz. 18:oo.

5. Droga Krzyżowa dla Bractwa Krzyża Świętego w piątek, 21.09. po Mszy św. o godz. 15:oo.

6. Osoby, które zapisały się na Archidiecezjalną Pielgrzymkę na Jasną Górę prosimy o dokonanie wpłat. Spotkanie przed pielgrzymką w Bazylice w przyszły wtorek, tj. 25 września po Mszy św. o godz. 18:oo.

7. W ostatnią niedzielę za cegiełki i gwiazdy zebraliśmy kwotę 1883 zł. Całość przeznaczyłem jako zaliczkę na relikwiarz Dzieci Fatimskich. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii serdecznie dziękujemy. Dziękujemy za trud utrzymania czystości w Bazylice.

8. Nowy rok szkolmy jest czasem przygotowania do I Komunii św. i Sakramentu Bierzmowana. Prosimy o zapisy dzieci do I Kom. św. u ks. Stanisława.

9. Ks. Piotr zaprasza na spotkanie organizacyjne uczniów: kl. I gimnazjum we wtorek o godz. 16:oo; kl. II w środę o godz. 16:oo i kl. III w czwartek o godz. 16:oo.

10. Gościmy dziś ks. misjonarzy O. Oblatów. Dziękujemy za skierowane do nas słowo Boże. Poprzez zakupienie kalendarzy i składane dobrowolne ofiary wspierajmy Misje św.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Jezus pouczył nas o tym, co to znaczy być człowiekiem sprawiedliwym i jak należy rozumieć Jego posłannictwo, a tym samym, jakie my, jako Jego siostry i bracia, mamy zadanie. Idźmy do naszych domów i tak jak Jezus służmy tym, wśród których żyjemy.