Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 09.09.2012 r.

1. Dziś w naszej Bazylice uroczystą Eucharystię o godz. 10:30 będzie sprawował Ks. Biskup z Fatimy.

2. W czwartek przypada rocznica objawień Pani Fatimskiej. Zapraszamy na Nowennę, Mszę św. i procesję fatimską – rozpoczęcie o godz. 18:oo. W tym miesiącu pójdziemy ulicami: Bogurodzicy, św. Wojciecha, Jagiellońską, Rayskiego, pl. Grunwaldzkim, Piłsudskiego, Wyzwolenia, Niepodległości i Bogurodzicy wrócimy do Bazyliki. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji. Do uczestnictwa wszystkich zapraszamy.

3. Jest to jednocześnie drugi czwartek miesiąca i nasza modlitwa o świętość rodzin. Po procesji możliwość oddania czci relikwiom św. Joanny Beretty Mola.

4. W piątek święto podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż – znak naszego zwycięstwa, znak chrześcijaństwa. Wywyższenie na krzyżu oznacza, a jednocześnie zapowiada wywyższenie wniebowstąpienia. Królestwo Boże będzie ostatecznie utwierdzone przez krzyż Chrystusa.

5. Całonocna adoracja z Mszą św. o północy z piątku na sobotę tj. z 14/15 września. Rozpoczęcie o godz. 21:oo Apelem Jasnogórskim. Do modlitwy i czuwania serdecznie zapraszamy.

6. W sobotę oddajemy cześć Matce Bożej Bolesnej.

7. Wyjazd na Archidiecezjalną Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 28 – 30 września w piątek, 28.09. o godz. 6:oo. Wspólna modlitwa i błogosławieństwo na drogę w Bazylice o godz. 5:50. Prosimy o wpłaty na pielgrzymkę do końca tygodnia. Jeszcze jest dwa miejsca wolne.

8. W ostatnią niedzielę Caritas naszej parafii zebrała do puszek kwotę 818 zł. Za przekazaną pomoc z serca dziękujemy.

9. Dziś po każdej Mszy św. kapłani rozprowadzają cegiełki i gwiazdy z przeznaczeniem na potrzeby naszej Bazyliki. Na miarę możliwości wspierajmy się w parafialne dzieła.

10. Za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i trud utrzymania czystości z serca dziękujemy.

11. Nowy rok szkolmy jest czasem przygotowania do I Komunii św. i Sakramentu Bierzmowana. Prosimy o zapisy dzieci do I Kom. św. u ks. Stanisława i młodzieży do bierzmowania u ks. Piotra.

12. W przyszła niedzielę będziemy gościli ks. misjonarzy O. Oblatów. Będą głosili słowo Boże oraz rozprowadzali kalendarze i materiały misyjne.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

14. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Zostaliśmy napełnieni łaską samego Boga. Idźmy więc i dawajmy świadectwo swym życiem o przyjętym przez nas darze zbawienia. Niech umocni nas w tym zadaniu Boże błogosławieństwo.