Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

1. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Rozpocznijmy ten czas kształtowania sumień i zdobywania wiedzy z Bogiem. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla ZS nr 8 w środę o godz. 13:30, dla Szkoły Podstawowej nr 61 w piątek o godz.. 12:oo Zapraszamy uczniów i rodziców.

2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża o doktora Kościoła; w środę bł. Matkę Teresę z Kalkuty – po każdej Mszy św. możliwość oddania czci jej relikwiom; w sobotę - Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.

3. Trwa Jerycho różańcowe do 4.09.2012 r. w godz. od 7:oo – 21:oo. Adoracja Kół Żywego Różańca w środę po Mszy św. o godz. 18:oo do godz. 21:oo.

4. Msza św. w intencji świętych powołań w Kościele w czwartek. o godz. 18:00.

5. Adoracja Najśw. Sakramentu i możliwość spowiedzi św. w pierwszy piątek przez cały dzień. Również w piątek Msza św. Stowarzyszeniami Patronki Dobrej Śmierci o godz. 15:00, po Mszy św. adoracja i wspólna modlitwa.

6. Organizujemy wyjazd na Archidiecezjalną Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach od 28 – 30 września br. Trasa pielgrzymki: Szczecin, Pniewy – Msza św. u bł. Urszuli Ledóchowskiej. Częstochowa, w sobotę wyjazd z Częstochowy do Zabawy do bł. Karoliny Kózkówny i w niedzielę do sanktuarium w Tuchowie. Wyjazd w piątek o godz. 6:oo i powrót późnym wieczorem w niedzielę. Koszt wyjazdu: przejazd autokarem, dwa noclegi - w Domu Pielgrzyma w Częstochowie i u Sióstr w Zabawie, kolacja i śniadanie w Zabawie - wynosi 300 zł. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

7. Diakon Paweł Kołodziejski rozpoczyna praktykę duszpasterską w naszej parafii. Serdecznie witamy ks. diakona w naszej rodzinie parafialnej. Otoczmy go naszą modlitwą i życzliwością, aby ostatnie miesiące przed święceniami kapłańskimi poprzez posługę wśród nas utwierdziły go w powołaniu.

8. Caritas naszej parafii dziś po każdej Mszy św. zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla dzieci z biednych rodzin rozpoczynających nowy rok szkolny. Na miarę możliwości spieszmy z pomocą.

9. W przyszłą niedzielę poprzez zakupienie cegiełek będziemy wspierali potrzeby naszej parafii.

10. Za ofiary składane na potrzeby naszej parafii z serca dziękujemy.

11. Nowy rok szkolmy jest również czasem przygotowania do I Komunii św. i Sakramentu Bierzmowana. Prosimy o zapisy dzieci do I Kom. św. u ks. Stanisława i młodzieży do bierzmowania u ks. Piotra.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Bóg w swojej hojności umacnia nas błogosławieństwem, abyśmy w świecie odwróconej hierarchii wartości, byli strażnikami Jego prawa.