Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość NMP Częstochowskiej - 26.08.2012 r.

1. Dziś, nasze myśli i serca kierujemy w stronę częstochowskiego sanktuarium. Na Jasnej Górze króluje Ta, która tyle razy chroniła Polskę od nieszczęść. Zawierzmy w tym dniu Bogu jeszcze raz naszą Ojczyznę i całe nasze życie. Po każdej Mszy św. odnawiamy Jasnogórskie Śluby Narodu. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji Ojczyzny.
  2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Monikę, matkę św. Augustyna; we wtorek - św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę  - bł. Bronisławę, dziewicę.
  3. W najbliższą środę, tj. 29 sierpnia, przypada uroczystość męczeństwa św. Jana Chrzciciela, patrona naszej Bazyliki i wspólnoty parafialnej. Msza św. odpustowa połączona z nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:oo. Serdecznie zapraszamy o udziału.
  4. Msza  św. intencji Ojczyzny i ludzi pracy w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość oddania czci relikwiom bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
  5. W najbliższą sobotę, pierwsza sobota miesiąca, od godz. 9:oo odwiedzimy chorych w ich domach. Msza św. Kół Żywego Różańca o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej.
  6. Również sobotę po Mszy św. o godz. 18:oo Różaniec Fatimski i rozpoczęcie Jerycha Różańcowego, które trwać będzie do 4 września w godz. od 7:oo – 21:oo.
  7. W sobotę kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej, pamiętamy w tym dniu w naszych modlitwach o tych, którzy zginęli za wolność naszej Ojczyzny. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:oo. Po Mszy św. złożymy kwarty i zapalimy znicze przy pomniku Męczenników II Wojny Światowej.
  8. Serdecznie dziękujemy za ofiary na potrzeby naszej parafii i utrzymanie czystości w Bazylice.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku pod chórem.
  10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
  11. Zgodnie z dekretem ks. Arcybiskupa z dniem 24.08.2012 r. zakończył posługę w naszej parafii ks. mgr Dominik Zakrzewski i został skierowany do posługi w parafii pw. bł. Michała Kozala w Świnoujściu.  Dziękujemy ks. Dominikowi za posługę w naszej parafii i na nowej palcówce duszpasterskiej życzymy Bożego błogosławieństwa
  12. Również z dniem 25.08. rozpoczął posługę w naszej parafii ks. mgr Dariusz Skibicki. Witamy ks. Dariusza w naszej rodzinie parafialnej i  życzymy Bożego błogosławieństwa w posłudze wśród nas. Otoczmy ks. Dariusza modlitwą i naszą życzliwością.
  13. Dożynki Archidiecezjalne odbędą się w dzisiejszą niedzielę w Pyrzycach. Rozpoczęcie o godz. 14:oo. Osoby, które wyraziły chęć wyjazdu prosimy o kontakt z ks. Stanisławem.

Niech Boże błogosławieństwo spocznie na nas i naszej umiłowanej Ojczyźnie.