Dziś czwartek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

ogłoszenia - XVIII niedziela zwykła

1. Jutro, 6 sierpnia, w Kościele katolickim obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego, które zostało ustanowione w 1456 roku, po zwycięstwie koalicji wojsk europejskich nad Turkami pod Belgradem przez papieża Kaliksta III.

2. W tym tygodniu czcimy: w środę św. Dominika, kapłana; w czwartek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża (Edytę Stein) dziewicę i męczennicę, patronkę Europy; w piątek św. Wawrzyńca, diakona, męczennika; w sobotę św. Klarę, dziewicę.

3. W czasie urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie we Mszy św. niedzielnej, a także o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.

4. Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek. na godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość oddania czci relikwiom św. Joanny Beretty Mola.

5. W piątek, (z 10/11 sierpnia) całonocna adoracja z Mszą św. o północy pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie adoracji o godz. 21:oo.

6. Trwa miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości. Przez naszą dobrowolną abstynencję wynagradzajmy Panu Bogu za rodziny dotknięte chorobą alkoholową.

7. Podczas trwania Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę codziennie po Mszy św. o 18:oo odmawiamy dziesiątek różańca, duchowo łącząc się z pielgrzymami.

8. W przyszłą niedzielę zakupując cegiełki i gwiazdy będziemy wspierali potrzeby naszej Bazyliki.

9. Z całego serca dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i trud utrzymania czystości w Bazylice. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10. W zakrystii można jeszcze nabyć kasetę o peregrynacji Ikony Matki Bożej Częstochowskiej od Władywostoku do Fatimy. W naszej Bazylice ikona Matki Bożej będzie z 15/16 sierpnia od godz. 21:oo, powitanie Apelem Jasnogórskim, pożegnanie Mszą św. o godz. 7:oo.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.