Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

ogłoszenia - XV niedziela zwykła

1. W poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. W tym dniu wiele naszych sióstr i braci przyjmuje szkaplerz i zostaje włączonych do rodziny karmelitańskiej. Uznając szkaplerz Kościół związał go z dwoma łaskami: pierwsza – szkaplerz gwarantuje szczególną opiekę Najświętszej Maryi Panny w trudnych sytuacjach i niebezpieczeństwach doczesnego życia; druga – w znaku szkaplerza Maryja obiecała szczęśliwą śmierć i zachowanie od wiecznego potępienia.

2. W tym tygodniu wspominamy ponadto w piątek bł. Czesława, kapłana.

3. Trwają wakacje i urlopy. Niech wypoczynek od codziennych zajęć pozwoli nam na ściślejszą więź z naszym Zbawicielem poprzez modlitwę i czytanie Pisma Świętego. Nie zapominajmy o niedzielnej i świątecznej Eucharystii.

4. Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo.

5. W ostatnią niedzielę za cegiełki i gwiazdy zebraliśmy kwotę 1.917 zł. Całość przeznaczyłem na zapłatę za renowację posadzki w prezbiterium. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i trud utrzymania czystości w Bazylice. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

6. Dziś po każdej Mszy św. Komitet Społeczny zbiera podpisy pod petycją do Premiera Polskiego Rządu o pogłębienie toru wodnego w porcie Szczecin - Świnoujście. Jest to bardzo ważna sprawa dla Szczecina i całego regionu. Popierajmy tę inicjatywę.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

8. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.