Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

ogłoszenia - XIV niedziela zwykła

1. W tym, tygodniu wspominamy: w środę - św. Benedykta, opata, patrona Europy; w czwartek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika; w piątek – św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

2. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży niech staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Otwórzmy dla Niego nasze serca i umysły. Nie zapominajmy, że naszym obowiązkiem jest codzienna modlitwa i niedzielna Eucharystia.

3. Msza św. w intencji świętości rodzin przy relikwiach św. Joanny Beretty Mola w czwartek o godz. 18:oo.

4. W najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 15:oo Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego.

5. Również w piątek. 13 lipca, przypada rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. W naszej Bazylice: Nowenna, Msza św. i procesja różańcowa – rozpoczęcie o godz. 18:oo. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji. Do uczestnictwa wszystkich zapraszamy.

6. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa z Mszą św. o północy w najbliższy piątek, rozpoczęcie o godz. 21:oo.

7. Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko – Kamieński będzie sprawował Mszę św. w naszej Bazylice na zakończenie Flisu Odrzańskiego w przyszłą niedzielę o godz. 10:30.

8. W ostatnią niedzielę Caritas naszej parafii zebrała do puszek kwotę 544 zł. z przeznaczeniem na pomoc dla rodzin biednych i wielodzietnych. Za udzieloną pomoc dziękujemy.

9. Z całego serca dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i trud utrzymania czystości w Bazylice. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10. W ciągu wakacji, nie będzie Mszy św. godz. 7:30 w ciągu tygodnia, w niedziele o 13:30. Biuro Parafialne będzie czynne: w poniedziałek, środę i piątek od 16:oo – 18:oo; we wtorek od 10:oo – 11:oo.

11. Dziś po każdej Mszy św. kapłani rozprowadzają cegiełki i gwiazdy na potrzeby naszej Bazyliki. Na miarę własnych możliwości wspierajmy parafialne dzieła.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.