Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

ogłoszenia - XIII niedziela zwykła

1. Jezus swoimi czynami potwierdza i pieczętuje stosunek Boga do nas. Czyni wszystko, by poprawić nasz los: wskrzesza umarłych, leczy chorych i pociesza strapionych. Oczekuje jednak, byśmy uczestniczyli w Jego posłannictwie, miłując się wzajemnie oraz niosąc sobie wzajemnie pomoc.

2. W tym, tygodniu wspominamy: w poniedziałek - Najświętszą Maryję Pannę Licheńską, we wtorek – św. Tomasza z Akwinu, w piątek – bł. Marię Teresę Ledóchowską.

3. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży niech staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Otwórzmy dla Niego nasze serca i umysły. Nie zapominajmy, że naszym obowiązkiem jest codzienna modlitwa i niedzielna Eucharystia.

4. Od 1-3 lipca w godz. od 7:oo – 21:oo trwa Jerycho Różańcowe. Zakończanie w we wtorek o godz. 19:oo. Zapraszamy do modlitwy i czuwania.

5. W środę po Mszy św. o godz. 18:oo zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które mają zamiar wyjechać na klonie po opieką ks. Zbigniewa.

6. Msza św. o święte powołania do służby w Kościele w pierwszy czwartek o godz. 18:oo.

7. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. Po Mszy św. 15:oo czuwanie Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.

8. W sobotę możliwość odwiedzenia chorych. W związku z urlopami poszczególni kapłani poinformują chorych indywidualnie. O godz. 15:oo Msza św. Kół Żywego Różańca, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej.

9. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i trud utrzymania czystości w Bazylice. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10. W ostatnią niedzielę Caritas naszej parafii zebrał do puszek kwotę 624 zł. Dziś również Caritas zbiera ofiary z przeznaczeniem na pomoc dla rodzin biednych i wielodzietnych. Umiejmy największe przykazanie miłości wprowadzić w czyn. Za już udzieloną pomoc dziękujemy..

11. Od dziś, w ciągu wakacji, nie będzie Mszy św. godz. 7:30 w ciągu tygodnia, w niedziele o 13:30. Biuro Parafialne będzie czynne: w poniedziałek, środę i piątek od 16:oo – 18:oo; we wtorek od 10:oo – 11:oo.

12. W przyszłą niedzielę zakupując cegiełki będziemy wspierali potrzeby naszej Bazyliki.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

14. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.