Dziś Środa , 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

ogłoszenia - niedziela - Narodzenie Jana Chrzciciela

1. Dziś obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, największego z proroków, patrona naszej Bazyliki i wspólnoty parafialnej. Dziękujemy za uczestnictwo w Triduum.

2. Uroczysta Msza św. odpustowa pod przewodnictwem ks. bp. Jana, słowo Boże wygłosi ks. abp Andrzej Dzięga o godz. 18:oo. Podczas sumy odpustowej zostaną poświęcone nowe stalle oraz obraz „Ścięcie św. Jana Chrzciciela”. Do uczestnictwa wszystkich zapraszamy. Zapraszamy dzieci, które urodziły się w roku 2000. Po Komunii św. Ks. Arcybiskup tym dzieciom udzieli szczególnego błogosławieństwa.

3. Dziś po każdej Mszy św. będzie można oddać cześć relikwiom bł. Jana Pawła II w pierwszą rocznicę ich instalacji w naszej Bazylice.

4. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17:30.

5. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i trud utrzymania czystości w Bazylice. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

6. W ostatnią niedzielę Caritas naszej parafii zebrał do puszek kwotę 804 zł. Dziś również Caritas zbiera ofiary na kolonie letnie dla dzieci z rodzin biednych i wielodzietnych. Pomóżmy naszymi ofiarami, aby te dzieci przynajmniej dwa tygodnie przeżyły godnie. Twoja ofiara może otrzeć łzę i przywrócić uśmiech dziecka. Za udzieloną pomoc dziękujemy.

7. Msza św. w intencji Ojczyzny i ludzi pracy przy relikwiach Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w czwartek o godz. 18:oo.

8. Zbliża się konic roku szkolnego. Nadchodzą oczekiwane przez wszystkich uczniów wakacje. Niech będą one dla wszystkich czasem odpoczynku i regeneracji sił do nowej, jeszcze bardziej wytężonej pracy w przyszłym roku szkolnym. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o Panu Bogu i świętowaniu niedzieli.

9. Od 1 lipca w ciągu wakacji, nie będzie Mszy św. godz. 7:30 w ciągu tygodnia, w niedziele o 13:30. Biuro Parafialne będzie czynne: w poniedziałek, środę i piątek od 16:oo – 18:oo; we wtorek od 10:oo – 11:oo.

10. W tym, tygodniu wspominamy w czwartek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika, w piątek św. Apostołów Piotra i Pawła. Zgromadźmy się na Mszach św., aby w sposób szczególny modlić się w intencji papieża Benedykta XVI, następcy św. Piotra. W tym dniu naszymi ofiarami na tacę wspieramy misję ewangelizacyjną Stolicy Apostolskiej.

11. W najbliższy piątek i sobotę oddając makulaturę wspieramy misje i misjonarzy.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.