Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

ogłoszenia - XI niedziela zwykła

1. Szczere podziękowanie kierujemy do wszystkich, którzy wzięli udział w uroczystości Bożego Ciała i oktawie, w uroczystości 25 - lecia pobytu Ojca św. w naszym mieście i 25 – lecia koronacji figury fatimskiej.

2. W tym tygodniu wspominamy w czwartek św. Alojzego Gonzagę, zakonnika.

3. W sobotę Dzień Ojca. Pamiętajmy o naszych ojcach i zgromadźmy się na Mszy św. o godz. 18:oo. Prośmy dla żyjących o zdrowie i łaski, dla zmarłych o radość wieczną.

4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, największego z proroków. Bóg posyłając na świat Jana pragnie przez jego naukę i chrzest przygotować Izrael na przyjście swego Syna, Jezusa Chrystusa. I chociaż ludzie Jana nazywają mesjaszem, ten nieustannie głosi, że przyszedł na świat jedynie po to, aby przygotować przed nim drogi. W naszej wspólnocie to uroczystość odpustowa. W ramach przygotowania do odpustu zapraszamy na triduum: w czwartek o godz. 18:00 Msza św. i konferencja „Sługa Boże Stefan Kard. Wyszyński Pasterz Narodu” , w piątek o godz. 18:oo – Msza św. i konferencja „Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko obrońca prawdy i godności człowieka, w sobotę na godz. 15:oo zapraszamy ludzi chorych, o 18:oo Msza św. o konferencja. „Bł. Jan Paweł II wzór człowieka, kapłana , pasterza i Ojca”.

5. W niedzielę na każdej Mszy św. będzie można oddać cześć relikwiom bł. Jana Pawła II w pierwszą rocznicę ich instalacji w naszej Bazylice. Uroczysta Msza św. odpustowa pod przewodnictwem ks. bp. Jana, słowo Boże wygłosi ks. abp Andrzej Dzięga o godz. 18:oo. Podczas sumy odpustowej zostaną poświęcone nowe stalle oraz obraz „Ścięcie św. Jana Chrzciciela”. Do uczestnictwa wszystkich zapraszamy, szczególnie Janów i Janiny. Zapraszamy dzieci, które urodziły się w roku 2000. Po Komunii św. Ks. Arcybiskup tym dzieciom udzieli szczególnego błogosławieństwa.

6. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17:30.

7. W ostatnią niedzielę za cegiełki i gwiazdy zebraliśmy kwotę 1.719 zł. Całość przeznaczyłem na instalację nagłośnieniową w prezbiterium. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i trud utrzymania czystości w Bazylice. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

8. Dziś i w przyszłą niedzielę Caritas zbiera ofiary na kolonie letnie dla dzieci z rodzin biednych i wielodzietnych. Pomórzmy naszymi ofiarami, aby te dzieci przynajmniej dwa tygodnie przeżyły godnie. Twoja ofiara może otrzeć łzę i przywrócić uśmiech dziecka.

9. Jutro, tj. w poniedziałek, zapraszam członków Rady Parafialnej na spotkanie na godz. 19:oo.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.