Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

ogłoszenia - niedziela Trójcy Św.

1. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną Bożym Ciałem. W tym dniu lud chrześcijański składa z pobożnością świadectwo wiary w Eucharystię, wychodząc z Najświętszym Sakramentem na ulice naszych miast i wsi. Prosimy parafian o udekorowanie okien w swoich mieszkaniach na trasie procesji. W naszej Bazylice w tym dniu o godz. 7:oo – Godzinki, Msze św. o 7:30; 9:oo – pod przewodnictwem ks. abp. Metropolity na rozpoczęcie procesji między parafialnej w centrum naszego miasta, 12:oo, 15:oo; 18:oo i 19:30. Nie będzie Mszy św. o godz. 10:30 i 13:30. Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji. Udział w procesji nie zastępuje uczestnictwa we Mszy św.

2. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek - św. Bonifacego, biskupa i męczennika, w piątek – św. Jadwigę Królową.

3. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17:30.

4. W naszej Bazylice trwa Jerycho modlitewne w godz. od 7:oo – 21:oo. Zakończenie w poniedziałek o godz. 19:oo.

5. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu z Mszą św. o północy z piątku na sobotę, tj. z 8/9.06.2012 r. Rozpoczęcie o godz. 21:oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Dziś na sumie o godz. 12:oo świętujemy rocznicę I Komunii św.

7. Dziś po raz piąty obchodzimy w Polsce Święto Dziękczynienia. Naszymi ofiarami do puszek wspomagamy budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 19:30 procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej do pomnika Bł. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. Pójdziemy na apel w wigilię 25. rocznicy pobytu Bł. Jana Pawła w naszym mieście. Wszystkich zapraszamy do uczestnictwa.

9. W przyszłą niedzielę zakupując cegiełki będziemy wspierali prace prowadzone w naszej Bazylice.

10. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i trud utrzymania czystości w Bazylice. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.