Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

ogłoszenia - niedziela Zesłania Ducha Św.

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy w Kościele okres wielkanocny. Od tego czasu zaczyna się okres zwykły. Również kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, głównej patronki naszej Archidiecezji. O godz. 18:oo uroczysta Msza św. w Bazylice Katedralnej.

3. Kończy się maj, miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Do czwartku codziennie zapraszamy na nabożeństwo majowe do Bazyliki o godz. 17:30 oraz na śpiew pieśni maryjnych i apel o godz. 20:30 przy figurze Matki Bożej Królowej. Od 1 czerwca zapraszamy codziennie o godz. 17:30 na nabożeństwo poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

4. W piątek 1 czerwca dzień dziecka, pamiętajmy w tym dniu o dzieciach i zgromadźmy się na Mszy św. o godz. 18:oo aby wypraszać dla swoich pociech Boże błogosławieństwo i mądrość życia.

5. W pierwszy piątek przez cały dzień adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. Od piątku tj. 1.06. do wtorku 4.06. trwać będzie Jerycho modlitewne w godz. od 7:oo – 21:oo.

6. Również w piątek zapraszam na spotkanie członków Rady Parafialnej o godz.. 19:30.

7. W pierwszą sobotę od godz. 9:oo odwiedzimy chorych w ich domach. Msza św. Kół Żywego Różańca o godz. 15:oo i bezpośrednio po niej spotkanie w sali katechetycznej.

8. W pierwszą sobotę zapraszamy na Różaniec Fatimski, wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 18:oo.

9. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Na Mszy św. o godz. 12:oo będziemy świętowali rocznicę I Komunii św. W związku z rocznicą I Komunii św. zapraszamy rodziców na spotkanie we wtorek po Mszy św. o godz. 18:oo. W czwartek zapraszamy na spotkanie dzieci na godz. 16:3o. Spowiedź św. dzieci rocznicowych, rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 16:3o.

10. Dziś druga grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 10:oo. O godz. 16:0o nabożeństwo dziękczynne, rozdanie obrazków i wspólne zdjęcia.

11. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i trud utrzymania czystości w Bazylice. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.