Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

ogłoszenia - VII niedziela wielkanocna - Wniebowstąpienie

1. Przez wstąpienie Chrystusa do nieba została wywyższona ludzka natura. Stanęliśmy dzisiaj przed Bogiem pełni radości i w dziękczynieniu za obdarzenie nas tak wielką godnością. Módlmy się codziennie, aby nadzieja naszego połączenia się z Chrystusem w chwale nieba osiągnęła kiedyś spełnienie.

2. Trwa maj, miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Codziennie zapraszamy na nabożeństwo majowe do Bazyliki o godz. 17:30 oraz na śpiew pieśni maryjnych i apel o godz. 20:30 przy figurze Matki Bożej Królowej.

3. W tym tygodniu wspominamy w sobotę św. Filipa Nereusza, kapłana.

4. W sobotę Dzień Matki. Nasze uczestnictwo w tym dniu we Mszy św. będzie najpiękniejszym prezentem, aby prosić dobrego Boga o błogosławieństwo, zdrowie i łaski dla naszych matek, dla zmarłych o wieczne zbawienie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:oo, po Mszy św. krótkie występy dzieci, jako wyraz szacunku i wdzięczności.

5. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która jest jednym z największych świąt w Kościele, związana jest z zstąpieniem Ducha Świętego pięćdziesiąt dni po zmartwychwstaniu Jezusa. Dzień ten uznawany jest za początek Kościoła. Święto Zesłania Ducha Świętego kończy w Kościele okres wielkanocny. Przypominamy, że to ostatnia szansa odbycia spowiedzi wielkanocnej. Skorzystajmy z łask miłosierdzia.

6. W niedzielę tj. 27. maja druga grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 10:oo. O godz. 16:0o nabożeństwo dziękczynne, rozdanie obrazków i wspólne zdjęcia.

7. W ostatnią niedzielę za cegiełki i gwiazdy zebraliśmy kwotę 2.076 zł. Całość przeznaczyłem na renowację ławek w prezbiterium.

8. Z całego serca dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i trud utrzymania czystości w Bazylice. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.