Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

ogłoszenia - VI niedziela wielkanocna

1. Trwa maj, miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Codziennie zapraszamy na nabożeństwo majowe do Bazyliki o godz. 17:30 oraz na śpiew pieśni maryjnych i apel o godz. 20:30 przy figurze Matki Bożej Królowej.

2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Macieja Apostoła, w środę - św. Andrzeja Bobolę, kapłana i męczennika, patrona Polski.

3. We wtorek zapraszamy na koncert w wykonaniu Chóru Chłopięcego – KONAKOWO z Moskwy na godz. 18:30.

4. Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:00. Zapraszamy do uczestnictwa.

5. W najbliższą sobotę przypada rocznica koronacji Matki Bożej Macierzyństwa w Trzebiatowie. Chętnych na wyjazd prosimy o zapisy w zakrystii. Cena wyjazdu 20 zł. Wyjazd z przed Bazyliki w sobotę, 19 maja o godz. 7:45.

6. W niedzielę tj. 20. maja pierwsza grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 10:oo. O godz. 16:0o nabożeństwo dziękczynne, rozdanie obrazków i wspólne zdjęcia.

7. W ostatnią niedzielę Parafialny Zespół Caritas zebrał do puszek kwotę 725 zł. Za przekazaną pomoc z serca dziękujemy.

8. Dziś po każdej Mszy św. kapłani rozprowadzają cegiełki i gwiazdy na potrzeby naszej parafii. W wykonaniu są nowe stalle do prezbiterium a w renowacji istniejące.

9. Dziś, 13 maja przypada rocznica objawień w Fatimie. Zapraszamy na Nowennę, Mszę św. i Procesję Różańcową ulicami naszej parafii na o godz. 18:00. Prosimy o zabranie świec lub zniczy.

10. Z całego serca dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i trud utrzymania czystości w Bazylice. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.