Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

ogłoszenia - niedziela zmartwychwstania pańskiego

1. Zmartwychwstały Jezus, Zwycięzca śmierci, piekła i szatana, daje nam kolejną szansę, aby odnieść zwycięstwo nad swoją małością i zarazem z Nim powstać do nowego życia. Niech Chrystus przeniknie nasze życie i będzie obecny w każdym jego wymiarze: rodzinnym, indywidualnym, społecznym i narodowym. Niech budzi naszą wiarę i nadzieję, wbrew wszelkim przeciwnościom, na lepszą przyszłość budowaną na prawdzie, sprawiedliwości i wzajemnej miłości.

2. Jutro Wielkanocny Poniedziałek. Tradycyjnie w ten dzień składamy ofiary w połowie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Nasze ofiary wspierające katolickie uczenie są wyrazem wdzięczności za służbę Uniwersytetu Bogu i Ojczyźnie.

3. W czwartek, zapraszamy na Mszę św. o świętość rodzin przy relikwiach św. Joanny Beretty Moli o godz. 18:oo.

4. Składam serdecznie podziękowanie moim współbraciom w kapłańskie za ofiarną posługę,
    w sposób szczególny za posługę konfesjonału w Wielkim Poście i w czasie Świętego Triduum. Dziękuję Ks. Zbigniewowi za oprawę muzyczną wraz z chórem i klerykami oraz panu prof. Dariuszowi Dyczewskiemu za piękną współpracę. Ks. Stanisławowi za wykonanie ciemnicy, Ks. Dominikowi z młodzieżą, P. Anią i Moniką za wykonanie Bożego Grobu i dekorację kościoła. Dziękuję Radzie Parafialnej za pomoc i czynny udział. Dziękuję służbie liturgicznej pod kierownictwem Ks. Stanisława za organizację liturgii. Dziękuję p. Zdzisławie, p. Bronisławowi i Andrzejowi oraz paniom i panom za przygotowanie kościoła na święta. Dziękuję Wam umiłowani siostry i bracia za udział w liturgii i tworzenie świętego zgromadzenia

5. Parafialny Caritas w ubiegłą niedzielę zebrał do puszek kwotę 881 zł. Caritas oprócz bieżącej pomocy przekazał na święta wielkanocne 62 paczki świąteczne, w tym 37 rodzinom wielodzietnym i 25 osobom samotnym. Pani Teresie Kobus i całemu Zespołowi Caritas serdecznie dziękuję za posługę na rzecz biednych, Wam umiłowani parafianie za świadczoną pomoc.

6. Z całego serca dziękujemy za każdą pomoc na rzecz Bazyliki i potrzeb naszej wspólnoty parafialnej.

7. W przyszłą niedzielę Kościół Katolicki obchodzi święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przesz Jana Pawła II. Zapraszamy codziennie na nowennę do Miłosierdzia Bożego na godz. 15:oo. Wypraszajmy Boże miłosierdzie dla każdego potrzebującego.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

9. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.