Dziś piątek , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

ogłoszenia - niedziela palmowa 2012

1. Dobiega końca Wielki Post. Dziś, w Niedzielę Palmową, rozpoczynamy świętowanie Misterium Paschalnego, wchodzimy w tajemnicę męki i śmierci Zbawiciela. Medytujmy sens wydarzeń jakie dokonały się w Wielkim Tygodniu. Będziemy przeżywali godzinę Jezusa, który swoją wiernością odkupił nasze grzechy i dał na udział w swoim zmartwychwstaniu.

2. Zapraszamy do uczestnictwa w liturgii Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18:00 podczas której kandydaci zostaną ustanowieni ministrantami, ministranci młodsi dostąpią godności ministranta starszego, a ministranci starsi zostaną ustanowieni lektorami. Po zakończonej Eucharystii Ciało Pana Jezusa zostanie przeniesione do ciemnicy. Adoracja do godz. 22:oo.

3. Liturgia Wielkiego Piątku z adoracją Krzyża i ucałowaniem relikwiarza z kamieniem z Góry Kalwarii o godz. 18:oo. Z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę całonocna adoracja. Na liturgię Wielkiej Soboty przychodzimy ze świecami również na godz. 18:oo. Program Triduum Paschalnego umieszczony jest w gablotach (tu przeczytać program).

4. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Naszymi ofiarami do puszek Caritas wspieramy biednych. Może to jedyna okazja, aby złożyć swoją jałmużnę postną. Niech w naszej wspólnocie w czasie świąt nie będzie ludzi głodnych. Można również składać dary materialne jako jałmużnę postną do kosza. Okazana pomoc jest wyrazem miłości do Jezusa, Który powiedział: „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci najmniejszych, Mnieście uczynili”. Caritas w kruchcie kościoła rozprowadza świece, baranki wielkanocne i kartki świąteczne. Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich.

5. Z całego serca dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie i remont naszej Bazyliki. Dziękujemy za trud utrzymania czystości. Modlimy się, aby sam Pan wynagrodził każdą pomoc.

6. W związku z uroczystością Zmartwychwstania w drugą niedzielę kwietnia, cegiełki będziemy rozprowadzali w trzecią niedzielę.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.