Dziś Środa , 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

ogłoszenia - V niedziela wielkiego postu

1. Liturgia piątej niedzieli Wielkiego Postu zbliża nas bezpośrednio do przeżywania męki i śmierci Pana naszego, Jezusa Chrystusa. Mówi o tym także znak zasłoniętych krzyży, które zostaną odsłonięte dopiero w czasie liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.

2. Jutro, w poniedziałek – wspominamy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu obchodzimy Dzień Świętości Życia, dzień szczególnej modlitwy w intencji dzieci poczętych i nienarodzonych, których życie w łonie matki jest zagrożone. Dziś po każdej Mszy św. możemy zobowiązać się do duchowej adopcji tzn. do dziewięciomiesięcznej modlitwy w intencji tego dziecka. Wspólna modlitwa w każdą środę po Mszy św. o godz. 18:oo. Na stoliku jest księga i treść codziennej modlitwy.

3. Msza św. w intencji Ojczyzny i ludzi pracy przy relikwiach bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w najbliższy czwartek, tj. 29.03. o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość ucałowania relikwii.

4. W najbliższy piątek i sobotę będą wystawione pojemniki na makulaturę obok Bazyliki. Caritas za makulaturę wspomaga misje w Sudanie – kopanie studni. Włączmy się w tę akcję.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Niedzielę Palmową, Niedzielę Męki Pańskiej.

6. Rekolekcje dla młodzieży z Zespołu Szkół nr 8 od środy do piątku.

7. Jeszcze dziś i w najbliższą niedzielę GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym o godz. 17:oo. W najbliższy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. i bezpośrednio po niej Droga Krzyżowa. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 15:30 i 18:30, dla dzieci o godz. 17:oo. Młodzież zapraszamy na akademicką Drogę Krzyżową z pl. Lotników o godz. 19:oo. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

8. Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadza świece, baranki wielkanocne i kartki świąteczne. Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich. Można również składać dary materialne do kosza przed prezbiterium na paczki świątecznie dla rodzin wielodzietnych i osób biednych.

9. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i trud utrzymania czystości w Bazylice. Wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.