Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

ogłoszenia - IV niedziela wielkiego postu

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest w liturgii niedzielą radości. Powodem tej radości jest to, że mamy za sobą już połowę wielkopostnego przygotowania do świąt wielkanocnych. Oby radość dzisiejszej niedzieli była początkiem paschalnej radości chrześcijanina. Chrystus chce nas poprowadzić od swego krzyża do pustego grobu, od krat konfesjonału do ołtarza eucharystycznego. Jednak czy się to stanie, zleży od każdego z nas! Również od owocnego przeżycia rekolekcji św. które dziś rozpoczynamy. Dziś nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św., w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9:oo, 15:oo i 18:oo. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotach.
  2. W każdą niedzielę Wielkiego Postu GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym o godz. 17:oo. W najbliższy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. i bezpośrednio po niej Droga Krzyżowa. Nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17:oo i 19:30. Wszystkich zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii po Mszy św. o godz. 18:oo – ok. godz. 18:30 Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3. Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadza świece, baranki i kartki świąteczne. Kupując w Caritasie wspomagasz ubogich. Można również składać dary materialne do kosza przed prezbiterium.

4. W ostatnią niedzielę za cegiełki i gwiazdy zebraliśmy kwotę 2001 zł. Całość przeznaczyłem na relikwiarz św. Joanny Beretty Moli. Szczerym sercem dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i trud utrzymania czystości w Bazylice. Wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

5. W poniedziałek, 19 marca br. uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

6. Nowenna do Ducha Świętego przed udzieleniem Sakramentu Bierzmowania trwa codziennie po Mszy św. o godz. 18:oo. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą codziennie we Mszy św. i nowennie. Spotkanie wszystkich kandydatów w poniedziałek o godz. 17:oo w sali katechetycznej. Obecność obowiązkowa. Msza św. podczas której ks. biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania będzie w przyszłą niedzielę na sumie.

7. Zgodnie z dekretem ks. arcybiskupa ks. mgr Piotr Szymczak rozpoczął posługę duszpasterską w naszej parafii w dniu 15 marca. Witamy serdecznie nowego współbrata w naszej wspólnocie, otoczmy go modlitwą i życzliwością, aby jego posługa wśród nas była owocna.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.