Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

ogłoszenia - I niedziela wielkiego postu

1. W Wielkim Poście powinniśmy skoncentrować się bardziej na tym, co dokonuje się w nas samych. Nie może to być ucieczka od świata i od ludzi. Będziemy mogli głębiej przeżywać radości i nadzieje tego świata, jeżeli staniemy w prawdzie. Potrzeba nam „pustyni” Wielkiego Postu, aby ściślej zjednoczyć się z cierpiącym Nauczycielem i przez to dążyć do doskonałości. W związku z okresem Wielkiego Postu przypominamy, że według nauki Kościoła katolickiego, dniami postnymi każdego chrześcijanina, pod karą grzechu, są: wszystkie piątki w ciągu roku, okres Wielkiego Postu – powstrzymanie się od zabaw, Środa Popielcowa i Wielki Piątek – post ścisły.

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w każdą niedzielę Wielkiego Postu GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym o godz. 17;:oo. W każdy piątek Wielkiego Postu dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Krzyżowa dla wszytkach o godz. 9:30; 15:30 i 18:30. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:oo i dla młodzieży o godz. 19:30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i trud utrzymania czystości w Bazylice. Wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

4. W dniach 10 i 11 marca ks. biskup Marian Błażej Kruszyłowicz dokona wizytacji pasterskiej w naszej parafii. Wizytacja rozpocznie się Mszą św. w sobotę o godz. 15:oo, po której ks. biskup spotka się z wszystkimi członkami grup duszpasterskich. Główna Msza św. będzie w niedzielę na sumie, podczas której zostaną uroczyście wniesione relikwie św. Joanny Beretty Moli i poświęcona jej figura. Podczas tej Mszy św. jako proboszcz złożę sprawozdanie z życia duchowego i stanu materialnego naszej parafii z ostatnich 5 lat. Już dziś zapraszamy na tę wyjątkową uroczystość.

5. Od 1 – 4 marca w naszej Bazylice trwać będzie Jerycho różańcowe przed Najświętszym Sakramentem w godz. od 7:oo – 21:oo. Rozpoczęcie 1 marca po Mszy św. o godz. 18:oo.W pierwszy piątek możliwość spowiedzi św. od 7:oo – 19:oo. W pierwszą sobotę modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o godz. 18:oo. W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych w ich domach od godz. 9:oo.

6. Trwa przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 1800. Zainteresowanych zapraszamy.

7. Dziś przypada dzień imienin i urodzin ks. proboszcza. Prosimy o modlitwę i zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta i jubilata o godz. 18:oo.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

9. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.