Dziś czwartek , 18 kwietnia 2024 r. imieniny: Apoloniusza, Bogusławy,

ogłoszenia - VII niedziela zwykła

1. W tym tygodniu wchodzimy w nowy okres kościelnego roku liturgicznego – Wielki Post, który trwa 40 dni. Rozpoczyna się Środą Popielcową. W tym dniu wierni uczestnicząc we Mszach św. przyjmują popiół na swoje głowy, aby w ten sposób rozpocząć przygotowanie duchowe do najważniejszych świat chrześcijańskich, świąt Zmartwychwstania pańskiego. Wypowiadane wtedy słowa: „Prochem jesteś i w proch się obrócisz” lub „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” uświadamiają nam naszą przemijalność i skłaniają do podejmowania czynów pokutnych. Pomyślmy jakie postanowienia, jakie wyrzeczenia, jakie uczynki będą nas prowadzić w dni Wielkiego Postu. W naszej Bazylice Msze św.: 7;oo, 7:3o, 9:oo, 12:oo, 15:oo 18:oo i 19:30.

2. W każdy piątek Wielkiego Postu dodatkowa Msza św. o godz. 9:oo. Krzyżowa dla wszytkach o godz. 9:30 i 18:30. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:oo i dla młodzieży o godz. 19:30. Zapraszamy do uczestnictwa.

3. Od środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu trwać będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą współpracą z Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa”.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania kl. III gimnazjum w poniedziałek o godz. 17:oo lub w czwartek o godz.. 16:oo.

5. Msza św. w intencji Ojczyzny i ludzi pracy przy relikwiach bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość ucałowania relikwii – zapraszamy.

6. Członków Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie w piątek na godz. 19:30.

7. W ostatnią niedzielę za cegiełki i gwiazdy zebraliśmy kwotę 1844 zł. Całość przeznaczamy na relikwiarz św. Joanny Beretty Moli. Z całego serca dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii i trud utrzymania czystości w Bazylice. Wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

8. Dziś gościmy p. dr Krystynę Zając – która przybliża nam postać św. Joanny Berety Moli, w ten sposób przygotowuje nas do wprowadzenia jej relikwii do naszej Bazyliki w dniu 11 marca o godz. 12:oo. Już dziś zapraszamy na tę wyjątkową uroczystość.

9. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00

10. Trwa przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 1800. Zainteresowanych zapraszamy.

11. W najbliższą niedzielę przypada dzień imienin i urodzin ks. proboszcza. Prosimy o modlitwę i zapraszamy na Mszę św. w intencji solenizanta i jubilata w niedzielę na godz. 18:oo.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.