Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

ogłoszenia - V niedziela zwyła

1. Dzisiaj słowo Boże przypomina: Czyż nie do bojowania podobny jest byt człowieka? Nasze życie jest rzeczywiście bojowaniem. Mamy jednak walczyć nie z ludźmi, nawet jeśli są źli, ale ze złem, a dokładniej, ze „Złym”. Pan Jezus nie walczy ze złymi ludźmi, lecz uwalnia ich od złego. Walcząc ze złem w człowieku, trzeba bardzo uważać, aby nie zniszczyć samego człowieka. W tej walce jeszcze bardziej niż męstwo potrzebna jest miłość. Niech stanie się ona zasadą wszelkich naszych czynów.

2. We wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, 11 lutego 2012 r. będzie obchodzony XX Światowy Dzień Chorego. Jego celem jest zwrócenie uwagi wszystkich na potrzeby zapewnienia opieki chorym. Pomoc chorym to dostrzeżenie wartości cierpienia na płaszczenie ludzkiej, a przede wszystkim na płaszczyźnie nadprzyrodzonej. Zapewniając o modlitwie zapraszamy na szczególną modlitwę w intencji ludzi chorych w sobotę na godz. 15:oo. Podczas tej Mszy św. będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych.

3. W tym tygodniu wspominamy także: w poniedziałek – św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy, w piątek – św. Scholastykę.

4. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i trud utrzymania czystości w Bazylice. Wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

5. W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu z Mszą św. o północy. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim o godz. 21:oo. Zapraszamy do modlitwy i czuwania w intencji Ojczyzny.

6. Dziś po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla ludzi biednych i rodzin wielodzietnych. Umiejmy pomóc biedniejszym od nas.

7. Dziś po Mszy św. o godz. 18:oo rozpoczynamy przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych. Zainteresowanych zapraszamy.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

9. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.