Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

ogłoszenia - III niedziela zwykła

1. Dziś gościmy Ks. Karola Porczaka, kapłana ze Zgromadzenia Księży Saletynów. Dziękujemy za przybliżenie orędzia Matki Bożej z La Salette i zachęcamy do zapoznania się z czasopismem o pojednaniu.

2. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Franciszka Salezego, w środę – nawrócenie św. Pawła Apostoła, w czwartek – św. Tymoteusza i Tytusa, w piątek – bł. Jerzego Matulewicza, w sobotę – św. Tomasza z Akwinu.

3. W sobotę zakończyliśmy wizytę duszpasterską - kolędę. W tym roku odwiedziliśmy 1.578 rodzin. Dziękujemy za miłe przyjęcie, za atmosferę rozmów i odpowiedzialność za życie duchowe i materialne naszej wspólnoty parafialnej, dziękujemy za złożone ofiary kolędowe, które przekazałem zgodnie z rozporządzeniem Ks. Abp. Metropolity.

4. Trwa tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Na miarę możliwości włączmy się do modlitwy wspólnotowej. Program poszczególnych dni wywieszony jest w gablocie.

5. Dzisiaj obchodzimy Dzień Dziadka; pamiętajmy w osobistych modlitwach o naszych dziadkach, aby w ten sposób wynagrodzić im trud, jaki włożyli w dawanie świadectwa wiary chrześcijańskiej, i za to, że są i czuwają, abyśmy mogli prawidłowo kształtować nasze życie.

6. W ostatnią niedzielę członkowie Rady Parafialnej zebrali do puszek na rzecz Stowarzyszenia – Pomoc Kościołowi w Potrzebie kwotę 623 zł. Za udzieloną pomoc z serca dziękujemy. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i trud utrzymania czystości w Bazylice.

7. W najbliższy czwartek, 26. stycznia, zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny i ludzi pracy na godz. 18:00. Mszy św. przewodniczył będzie ks. inf. dr Edmund Cybulski.

8. W przyszłą niedzielę gościć będziemy krajową moderatorkę kultu św. Ganny Beretty Molli, która przybliży nam jej postać i kult, jako przygotowanie do wniesienia jej relikwii do naszej Bazyliki.

9. Trwa okres ferii zimowych i urlopów. Nie zapominajmy o naszych obowiązkach religijnych. Pamiętajmy o obowiązku uszanowania Dnia Pańskiego przez uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii.

10. W zakrystii można nabywać kalendarz parafialny na rok 2012, książkę „Bł. Ks. Karol Lampert.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.