Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

ogłoszenia - II niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie na II NIEDZIELĘ ROKU - 15.01.2012 r.

1. Dzisiejsza liturgia słowa mówi nam o powołaniu człowieka. Wszyscy jesteśmy powołani. Zanieśmy błogosławieństwo Boga do naszych domów, zakładów pracy i szkół. Niech ono umacnia nas w powołaniu.

2. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Antoniego Opata, w czwartek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, w sobotę – św. Agnieszkę.

3. Dnia 17 stycznia będziemy obchodzili po raz piętnasty Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Dzień Judaizmu został ustanowiony w 1997 r. celem rozwoju dialogu chrześcijańsko – żydowskiego oraz modlitwy i refleksji nad związkami obu religii.

4. W środę, 18. stycznia, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijaństwa. Trwać będzie do 25 stycznia. Program poszczególnych dni wywieszony jest w gablocie. W naszej Bazylice nabożeństwo ekumeniczne odbędzie się w sobotę, 21 stycznia o godz. 19:oo, na które serdecznie zapraszamy.

5. Wszystkim Babciom i Dziadkom z racji ich święta, które obchodzić będziemy w tym tygodniu, składamy życzenia i pamiętamy w modlitwach o nich.

6. W ostatnią niedzielę za cegiełki i gwiazdy zebraliśmy kwotę 1.981 zł. Całość przeznaczyłem na pokrycie kosztów ogrzewania. Rachunek za ogrzewanie za miesiąc grudzień wyniósł 4.737 zł. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary, dziękujemy za ofiary kolędowe i trud utrzymania czystości w Bazylice.

7. W tym tygodniu w czwartek kończymy wizytę kolędową. Rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym czasie prosimy o zgłoszenia w zakrystii i biurze parafialnym. Dodatkowe dni kolędy w najbliższy czwartek i w sobotę. ( program kolędy).

8. Dziś po każdej Mszy św. członkowie Rady Parafialnej zbierają ofiary do puszek na rzecz Stowarzyszenia – Pomoc Kościołowi w Potrzebie (Kirche In Not). Za udzieloną pomoc z serca dziękujemy.

9. W przyszłą niedzielę będziemy gościli księdza z Krakowa ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów, który przybliży nam orędzie Matki Bożej z La Salette i czasopismo o pojednaniu.

10. W zakrystii można nabywać kalendarz parafialny na rok 2012, książkę „Bł. Ks. Karol Lampert.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Na owocne przeżywanie każdego dnia pracy i wypoczynku przyjmijmy Boże błogosławieństwo.