Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Ogłoszenia - II niedziela adwentu 04.12.2011

1. Adwent przypomina nam prawdę, że Bóg przyjdzie powtórnie. Czy wtedy, patrząc na nasze życie, będzie mógł powiedzieć: „Wszystko było dobrze? Nawrócenie dokonuje się we współdziałaniu Boga z człowiekiem. Bóg i człowiek wychodzą sobie naprzeciw. Tak dokonuje się adwentowa przemiana życia. Potrzebne jest otwarcie człowieka na łaskę przebaczenia ofiarowaną przez Boga, który nadchodzi. Nie zmarnujmy tego czasu.

2. Zapraszamy do uczestnictwa w adwentowych mszach św. roratnich, które w naszej Bazylice są odprawianie o godz. 6:oo. W dniu 8 grudnia z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP nie będzie rorat. W tym dniu o godz. 7:oo Godzinki, Msze św.: 7:30, 9:oo, 12:oo; 15:oo – pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity i o godz. 18:oo. Msza św. o godz. 15:oo będzie odprawiona z racji 110. rocznicy odsłonięcia pomnika Kornela Ujejskiego we Lwowie i 5. rocznicy poświęcenia w Szczecinie. Zapraszamy do uczestnictwa.

3. Dziś w całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszej pomocy materialnej i modlitewnej oczekują pasterze, kapłani, siostry zakonne i liczne zastępy ludzi spragnionych wiary i miłości. Tegoroczna zbiórka przeznaczona jest na pomoc dla budujących się kościołów. Za każdy dar serca z serca dziękujemy

4. Adwent to czas zatrzymania się i głębokiej analizy własnego sumienia. Służy temu czas rekolekcji, a nam w tym roku „Misji u Stóp Krzyża”, które rozpoczniemy piątek tj. 9. grudnia. Krzyż i relikwie Krzyża Świętego przeniesiemy w uroczystej procesji do naszej Bazyliki z Katedry o godz. 17:oo. Po przyjściu z Katedry uroczyste powitanie Krzyża i relikwii Krzyża Świętego, po powitaniu uroczysta liturgia Mszy św. Program Misji jest wyłożony na ławkach. Misjom przewodniczył będzie O. Krzysztof Stankowski, redemptorysta z Barda Śląskiego. Módlmy się wzajemnie za siebie, abyśmy wykorzystali ten szczególny czas łaski.

5. Caritas naszej parafii w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadza świece wigilijne oraz kartki świąteczne. Do kosza przy prezbiterium można składać dary materialne dla biednych. W Caritasie można również nabywać kalendarz parafialny na rok 2012 w cenie 10 zł, książkę „Bł. Ks. Karol Lampert. Świadek Bezlitosnego Czasu” w cenie 20 zł oraz album „Bazylika św. Jana Chrzciciela”

6. Opłatki wigilijne są do nabycia w zakrystii i biurze parafialnym.

7. Z serca dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, dziękujemy za trud utrzymania czystości w naszej Bazylice. Modlimy się o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla parafian i ofiarodawców.

8. W ostatnią niedzielę klerycy naszego AWSD w Szczecinie zebrali kwotę 1.492 zł. Za przekazaną pomoc z serca dziękujemy.

9. W przyszłą niedzielę zakupując cegiełki będziemy wspierali potrzeby naszej parafii.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna. Klęknijmy przed Panem i prośmy, abyśmy dobrze wykorzystali dar czasu Adwentu i „Misji u Stóp Krzyża”..