Dziś Środa , 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 12.06.2011 r.

Dzisiejsza uroczystość wieńczy okres Wielkanocy. Duch Święty, przychodzi z pomocą naszej słabości, pomaga wyzwolić się z grzechu, odradza wewnętrznie, rozpala w sercu miłość Bożą. Nie jesteśmy sami. Jest z nami Duch Ojca i Syna, który wciąż nas przemienia i uświęca, obdarzając swoimi darami.

Sobór Watykański II naucza: „Maryja jest pierwowzorem Kościoła w porządku wiary, miłości i doskonałego zjednoczenia z Chrystusem". Dzień po uroczystości Zesłania Ducha Świętego obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła - patronki naszej Archidiecezji. Jutro 13 czerwca - rocznica objawień Pani Fatimskiej. W naszej Bazylice o godz. 18:00 Nowenna, Msza św. i procesja Fatimska do figury błogosławionego Jana Pawła II.
Pójdziemy ulicami: Bogurodzicy, św. Wojciecha, pl. Zwycięstwa, Więckowskiego, Śląską, Jagiellońską, Rayskiego, pl. Grunwaldzkim, al. Papieża Jana Pawła II do figury bł.. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. Mszy św. i procesji przewodniczył będzie ks. kan. dr Krzysztof Cichal - Dziekan Dekanatu Niebuszewo. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

Bieżący tydzień obfituje w liturgiczne wspomnienia świętych i błogosławionych: we wtorek bł. Michała Kozala, w środę bł. Jolanty, zaś w piątek św. brata Alberta Chmielowskiego, który uczy nas odpowiedzi na Bożą miłość.

W ostatnią niedzielę członkowie Rady Parafialnej zebrali kwotę 1.505 zł z przeznaczeniem na pomoc w budowie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Za złożone ofiary dziękujemy.

Dziś po każdej Mszy św. kapłani rozprowadzają cegiełki i gwiazdy z przeznaczeniem na potrzeby naszej parafii. Na miarę możliwości wspierajmy prowadzone dzieła. Z całego serca dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, dziękujemy za trud utrzymania czystości w naszej Bazylice. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17:30.

W każdy czwartek zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za beatyfikację Jana Pawła II z prośbą o jego wstawiennictwo u Boga.

W zakrystii możemy nabywać kalendarze na rok 2012 z pomnikami z naszej bazyliki bł. Jana Pawła II oraz Ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w cenie 5 zł.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Zostaliśmy obdarzeni wielkim darem. Idźmy, więc i dobrze go wykorzystujmy w naszym życiu, otwierając się na natchnienia Ducha Świętego, który pragnie oświecać nas, wskazywać drogę, a także obdarzać miłością. Na pełnienie tego zadania przyjmijmy Boże błogosławieństwo.