Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 29.05.2011 r.

"Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela a wam"

W najbliższy wtorek przeżywmy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, pamiątkę jej odwiedzin u Elżbiety. Zechciejmy w tym dniu odwiedzić tych, którym obiecujemy złożenie wizyty i o których najczęściej zapominamy, a udając się na wieczorne nabożeństwo majowe, podziękujmy za czas miesiąca maja, w którym uczciliśmy Maryję, abyśmy zasłużyli na spotkanie z Jej Synem w wieczności.

Od środy rozpoczyna się miesiąc czerwiec, w tradycji Kościoła związany z nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe codziennie od godz. 17:30 – 18:00. W tym dniu z okazji Dnia Dziecka zapraszamy na szczególną modlitwę w intencji dzieci na godz. 18:00.

Od 1 do 8 czerwca trwać będzie w naszej Bazylice „Jerycho różańcowe” w godz. od 7:00 do 21:00.  Pierwszą środę do godz. 21oo przewodniczą członkowie Kół Żywego Różańca. W pierwszy czwartek zapraszamy na modlitwę w intencji powołań, służbę liturgiczną ołtarza wraz z rodzicami.

W pierwszy piątek przez cały dzień możliwość spowiedzi św. Od godz.. 16:00 czuwanie Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.

W pierwszą sobotę od godz. 9:00 odwiedzimy chorych w ich domach. Msza św. Kół Żywego Różańca o godz. 15;00 i bezpośrednio po niej spotkanie w sali katechetycznej.

Do 31 maja zapraszamy na Nabożeństwo Majowe na godz. 17:30 oraz na śpiew pieśni maryjnych przy figurze Matki Bożej Królowej od godz. 20:30.

W każdy czwartek zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za beatyfikację Jana Pawła II z prośbą o jego wstawiennictwo u Boga.

Z całego serca dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, dziękujemy za trud utrzymania czystości w naszej Bazylice. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

Dziś druga grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 10: 00. Nabożeństwo popołudniowe i pamiątkowe zdjęcia o godz. 16:00. Msza św. rocznicowa I Komunii św. odbędzie się dziś na sumie o godz. 12:00.

Taca dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Fundusz Kościelny dla wsparcia biednych parafii, które podejmują trud budowy lub kosztownych remontów swoich świątyń.

W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami do puszek będziemy wspierali budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

W kruchcie naszej bazyliki możemy nabywać kalendarze na rok 2012 z pomnikami z naszej bazyliki bł. Jana Pawła II oraz Ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w cenie 5 zł.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Niech udział w uczcie eucharystycznej uczyni nas otwartymi wobec natchnień Ducha Świętego,
a błogosławieństwo Trój jedynego Boga przygotuje do przyjęcia Jego darów.