Dziś czwartek , 18 kwietnia 2024 r. imieniny: Apoloniusza, Bogusławy,

V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 22.05.2011 r.

Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem, (J 14, 6)

W najbliższy wtorek, tj. 24 maja Kościół modli się za Kościół w Chinach. Dziękując Bogu za świadectwo wiary naszych chińskich braci, którzy w Chrystusie przetrwali okres prześladowań, prośmy dla nich o wolność i siłę.

W czwartek, tj., 26 maja przypada Dzień Matki. Zapraszamy na szczególną modlitwę w intencji naszych matek na godz. 18:00.

W sobotę, tj. 28 maja, przypada 30. Rocznica śmierci sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Dzięki jego nieugiętej postawie Kościół w naszej ojczyźnie zachował swoją jedność w ciemnej nocy komunizmu. Uroczysta Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego pod przewodnictwem Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko – Kamieńskiego będzie sprawowana w naszej Bazylice w najbliższą sobotę o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa. Po Mszy św. złożymy kwiaty pod pomnikiem sługi Bożego.

Codzienne zapraszamy na Nabożeństwo Majowe na godz. 17:30 oraz na śpiew pieśni maryjnych przy figurze Matki Bożej Królowej od godz. 20:30.

W każdy czwartek zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za beatyfikację Jana Pawła II z prośbą o jego wstawiennictwo u Boga.

Z całego serca dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, dziękujemy za trud utrzymania czystości w naszej Bazylice. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

Dziś pierwsza grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Rozpoczęcie uroczystości o godz.. 10:00. W przyszłą niedzielę druga grupa przystąpi do I Komunii św. Nabożeństwo popołudniowe i pamiątkowe zdjęcia o godz. 16:00. Msza św. rocznicowa I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę na sumie o godz.. 12:00.

Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Fundusz Kościelny dla wsparcia biednych parafii, które podejmują trud budowy lub kosztownych remontów swoich świątyń.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Umocnieni słowem Bożym i posileni Ciałem Pańskim, idźmy swoim życiem ukazywać światu Chrystusa, który jest nasza Paschą.