Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 15.05.2011

Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Dobrego Pasterza. Codziennie słuchamy różnych „pasterzy”, którzy mają wpływ na nasze myślenie i postępowanie. Dzisiaj  w Światowym Dniu Modlitw o Powołania do Służby w Kościele stajemy przed Jezusem – prawdziwym Pasterzem, by wspólnie porosić o ochotne młode serca do pracy w Jego owczarni. Modląc się o nowe i święte powołania pamiętajmy o kapłanach pracujących wśród nas.

1.      W dniu 16. maja  Kościół czci św. Andrzeja Bobolę. Gorliwość apostolska doprowadziła go do chwały męczeństwa. Zmarł w 1657 roku, podczas okrutnych tortur zadanych przez Kozaków. Wpatrując się w przykład świętego męczennika, prośmy Boga o odwagę i gorliwość w  wyznawaniu wiary. Jutro dzień imienin ks. abp. Andrzeja, pamiętajmy w naszych modlitwach.

2.      W najbliższą środę, tj. 18 maja, przypada 91 rocznica urodzin błogosławionego Jana Pawła II. Dołóżmy starań, by w naszych środowiskach wzrastało zainteresowanie nauczaniem społecznym Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za beatyfikację o godz. 18:00.

3.      Codzienne zapraszamy na Nabożeństwo Majowe na godz. 17:30 oraz na śpiew pieśni maryjnych przy figurze Matki Bożej Królowej od godz. 20:30.

4.      W każdy czwartek zapraszamy na Mszę św. dziękczynną  za beatyfikację Jana Pawła II z prośbą o jego wstawiennictwo u Boga.

5.      Rodziców ministrantów wraz z synami zapraszamy na spotkanie z duszpasterzem w czwartek, tj. 19 maja na godz. 19:00 do sali katechetycznej.

6.      Organizujemy wyjazd na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Trzebiatowie z racji V rocznicy koronacji Cudownego obrazu Matki Bożej Macierzyństwa. Zapisy w zakrystii. Koszt i dokładne dane podamy na spotkani w czwartek po Mszy  św. o godz. 18:00.

7.      W ostatnią niedzielę za cegiełki i gwiazdy została zebrana kwota 1.503 zł.  Z całego serca dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, dziękujemy za trud utrzymania czystości w naszej Bazylice. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

8.      W przyszłą niedzielę pierwsza grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 10:00.

9.      Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

10.  Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Tylko Chrystus jest Dobrym Pasterzem, który prowadzi do prawdziwego szczęścia. Nie słuchajmy więc głosu innych pasterzy, którzy karmią nas iluzjami, ale trwajmy przy naszym Zbawicielu. Teraz On sam, przez dłonie kapłana, będzie nam błogosławił na zmaganie się z trudami każdego dnia.