Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Kościół żyje swoim autentycznym życiem, kiedy wyznaje i głosi miłosierdzie - najwspanialszy przymiot Stwórcy i Odkupiciela. Zadbajmy w naszym codziennym życiu o pokorne wzajemnie wspieranie się. Niech ten czas będzie pomocą do współprzeżywania we wspólnocie Kościoła smutku Wielkiego Tygodnia i radości Świąt Zmartwychwstania.

1. W każdy czwartek zapraszamy na Mszę św. w intencji błogosławionych owoców beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II na godz. 15:00.
  2. W najbliższy piątek dodatkowa Msza św. O godz. 9:00 i bezpośrednio po niej Droga Krzyżowa, Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz., 15:30 i 18:30. Dla dzieci o godz., 17:00. Młodzież parafii zapraszamy na Akademicką Drogę Krzyżową, początek o godz. 19:00 z Placu Lotników. Gorzkie żale, we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00, zapraszamy do uczestnictwa
  3. Ołtarz poświęcony bł. Karolinie Kózkownie został zmontowany w dniu 7 kwietnia br.
  4. Z całego serca dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, dziękujemy za trud utrzymania czystości w naszej Bazylice. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.
  5. W ostatnią niedzielę parafialny Caritas zebrał do puszek kwotę 647 zł. z przeznaczeniem na paczki świąteczne. Za udzieloną pomoc serdecznie dziękujemy. Można składać dary materialne do kosza z przeznaczeniem na paczki świąteczne. Caritas rozprowadza świece i kartki świąteczne. Robiąc zakupy w Caritasie wspomagamy ubogich.
  6. Dziś po każdej Mszy św. poprzez zakupienie gwiazd i cegiełek wspomagamy potrzeby naszej Bazyliki.
  7. W sobotę przypada 84. rocznica urodzin papieża Benedykta XVI. Otoczmy jego pasterską posługę modlitwą i wsłuchajmy się w jego nauczanie.
  8. W sobotę, zapraszamy na REQUIEM poświęcone zmarłemu prof. Markowi Jasińskiemu w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy do w Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, ul. Papieża Pawła VI nr 2 na godz. 18:00.
  9. 10.W najbliższą niedzielę, zwaną Niedzielą Palmową, w którą Kościół wspomina tryumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy, rozpoczyna się Wielki Tydzień. Ten Tydzień - po ludzku wypełniony po brzegi cierpieniem, poniżeniem, wyniszczeniem Boga - jest szczytowym w dziejach świata objawieniem świętości Boga. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby w pełni wykorzystać łaski Wielkiego Tygodnia. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie palm, na sumie procesja z palmami wewnątrz Bazyliki.