Dziś Środa , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

MSZA ŚWIĘTA ZA OJCZYZNĘ I LUDZI PRACY

Tradycyjnie już w ostatni czwartkowy wieczór zanoszono modlitwę za Ojczyznę i ludzi pracy przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszkę.

W marcu Ofierze Eucharystycznej przewodniczył ks. dr Sławomir Zyga, który w Słowie Bożym przypomniał, że Polska zawsze prowadzona przez Boga potrafiła pokonywać rozliczne problemy i poprzez wiarę w Boga wzrastała kształtując pokolenia polaków. Nawiązał do szansy jaką daje nam Bóg do zbudowania jedności wśród nas, jaką będzie zbliżająca się beatyfikacja największego pośród naszych rodaków - Sługi Bożego Jana Pawła II.

Msza św. sprawowana w bliskości relikwii bł. ks Jerzego Popiełuszki, wprowadziła wiernych do aktu oddania czci błogosławionemu męczennikowi za wiarę, oraz procesję w której przeniesiono cząstkę ciała naszego Orędownika do nowo ufundowanego relikwiarum zainstalowanego nieopodal tablicy poświęconej bł. ks. Jerzemu w czerwcu bieżącego roku. Mszę świetą zakończyło wspólne odspiewanie hymnu: "Boże cos Polskę" i zawierzeniem się opiece Królowej Korony Polskiej w Apelu Maryjnym.