Dziś wtorek , 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

MODLITWA ZA SKAZANYCH I WIĘŹNIÓW

26 marca obchodziliśmy wspomnienie świetego Dobrego Łotra, które w Polsce już po raz trzeci jest obchodzone jako dzień modlitw za więźniów.

O godz. 18:00 w naszej Bazylice została odprawiona Msza święta w intencji więźniów oraz ich rodzin, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Ks. Robert Kos - kapelan więziennictwa archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Ów kapłan pełni również funkcję kapelana Aresztu Śledczego w Szczcinie. W Słowie nawiązał do potrzeby nieustannej modlitwy za osadzonych, oraz formie wsparcia wobec skazanych poprzez formę duszpasterstwa które spotyka się w naszej parafii w każdą sobotę jako „bractwo więzienne”. We Mszy świętej także udział wzieli w ramach przepustki, osadzeni odbywający karę w zakładzie karnym na terenie naszej patrafii.

W tym dniu także w Zakładzie Karnym w Stargardzie Szczecińskim została poświęcona kaplica więzienna pw. św. Pawła w Więzieniu. Uroczystości przewodniczył Ks. prał. Paweł Wojtas, Naczelny Kapelan Więziennictwa w Polsce.