Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 27.03.2011 r.

1        Czas Wielkiego Postu to także czas parafialnych rekolekcji wielkopostnych, które rozpoczniemy w naszej wspólnocie od przyszłej niedzieli. Rekolekcjom przewodniczył będzie o. Mieczysław Babraj redemptorysta z Barda Śląskiego. Tak zaplanujmy czas, abyśmy wszyscy mogli uczestniczyć w świętych ćwiczeniach. Już teraz prośmy w naszych modlitwach o dobre przeżycie tych świętych dni.

2        W każdy czwartek zapraszamy na Mszę św. w intencji błogosławionych owoców beatyfikacji Ojca Święto Jana Pawła II na godz. 15:00.

3        W najbliższy czwartek o godz. 18:00 Msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem ks. dr. Sławomira Zygi, wicedyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej.

4        W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W naszej Bazylice przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św.

5        W każdy piątek Wielkiego Postu dodatkowa Msza św. o godz. 9:00 i bezpośrednio po niej Droga Krzyżowa. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 15:30 i 18:30, dla dzieci o godz. 17:00, dla młodzieży o godz. 19:30. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

6        Od 1 do 8 kwietnia w naszej Bazylice trwać będzie nieustanne Jerycho różańcowe. Osoby, które pragną czuwać w nocy prosimy o wcześniejsze zgłoszenia. Rozpoczęcie o godz. 19:00.

7        Z serca dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, dziękujemy za trud utrzymania czystości w naszej Bazylice. Wdzięczność wyrażamy w codziennej modlitwie.

8        Parafialny Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadza świece i kartki świąteczne. Robiąc zakupy w Caritasie wspomagamy ubogich.

9        Rodziny pragnące tworzyć krąg Kościoła Domowego zapraszamy na spotkanie w najbliższą sobotę o godz. 15:00.

10    Dziś po każdej Mszy św. członkowie Rady Parafialnej zbierają ofiary do puszek, jako pomoc poszkodowanym w czasie trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii.

11    Członków Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie w najbliższy piątek na godz. 19:30.

12    W najbliższą sobotę od godz. 9:00 odwiedzimy chorych w ich domach. Msza św. członków Kół Żywego różańca o godz. 15:00 i bezpośrednio po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej. Jest to 6. rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II. W naszych modlitwach prośmy przez Jego wstawiennictwo o przeminę osobistą, rodzinną i narodową.

13    Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

14    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Otrzymaliśmy dziś największe dary naszej wiary: Słowo mające moc zbawczą, jak również Ciało Chrystusa,
dzięki któremu mamy w sobie życie. Stawajmy się dobrymi apostołami Jezusa, aby inni patrząc na nas
i słuchając o wielkich dziełach, jakie Bóg czyni w naszych sercach, nawracali się i osiągali życie wieczne.
Na to zadanie przyjmijmy Boże błogosławieństwo.