Dziś czwartek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

MSZA ŚWIĘTA IMIENINOWA KS. TOMASZA

Dnia 7 marca swoje imieniny w naszej wspólnocie parafialnej przeżywał ks. wikariusz Tomasz Perz.

Czcigodny solenizant przewodniczył uroczystej Mszy św. o godz. 18:00. Okolicznościowe Słowo Boże wygłosił ks. Sławomir Pawlak. We wspólnym łamaniu chleba i modlitwie udział wzięli księża posługujący przy Bazylice. Po Komunii św. imieninowe życzenia złożyli: księża, ministranci i przedstawiciele wspólnot w naszej parafii. Uroczystą modlitwę ubogacił śpiew chóru parafialnego.

Doroczne wspomnienie świętego Tomasza z Akwinu do roku 1969 obchodził Kościół 7 marca, w dzień śmierci Świętego. Reforma liturgiczna z roku 1969 wspomnienie Świętego przeniosła, uzasadniając, że dotychczasowe święto przypadało zawsze w Wielkim Poście. Wybrano dzień 28 stycznia, gdyż wtedy odbyła się uroczystość przeniesienia jego relikwii do Tuluzy (1369).