Dziś Środa , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

IX NIEDZIELA ROKU - 06.03.2011 r.

Bóg poucza nas dziś o potrzebie słuchania Jego słów i wprowadzania ich w życie

1        Do 8 marca w naszej Bazylice trwa Jerycho różańcowe przed Najświętszym Sakramentem w godz. od 7:00-21:00.

2        Kobieta nie mniej niż mężczyzna jest potrzebna do postępu społeczeństwa, zwłaszcza we wszystkich tych dziedzinach, które wymagają taktu, delikatności i matczynej intuicji" (bł. Jan XXIII). Niech dzień 8 marca będzie okazją do zatrzymania się nad istotą powołania kobiety, której patronka nie jest grzeszna Ewa, lecz Maryja umiejąca odpowiedzieć na Boże wezwanie, i podziękowania Bogu za wszystko, co świat otrzymuje przez kobiety.

3        W najbliższą środę, zwaną Środą Popielcową, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, czasu, który ma nas przygotować na Zmartwychwstanie Pańskie. W tym szczególnym czasie chcemy na nowo poddać się przemieniającej mocy Chrystusa i dostrzec swój grzech, pychę, pustkę i niewierność. Poprzez post, modlitwę i jałmużnę otwórzmy się na pełnię łask płynących ze zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. W Środę Popielcową w naszej Bazylice Msze św. wg porządku niedzielnego, nie będzie Mszy św. o godz. 13:30.

4        W każdy czwartek zapraszamy do naszej Bazyliki na Mszę św. w intencji błogosławionych owoców beatyfikacji Ojca Święto Jana Pawła II na godz. 15:00.

5        W każdy piątek Wielkiego Postu dodatkowa Msza św. o godz. 9:00 i bezpośrednio po niej Droga Krzyżowa. Zapraszamy na Drogę Krzyżową po Mszy św. o godz. 15:00. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17:00. dla wszystkich po Mszy św. o godz. 18:00 (ok. godz. 18:30), dla młodzieży o godz. 19:30.

6        Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

7        Z całego serca dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, dziękujemy za trud utrzymania czystości w naszej Bazylice. Wdzięczność wyrażamy w codziennej modlitwie.

8        Dziś po każdej Mszy św. Caritas zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla biednych i rodzin wielodzietnych. Niech to będzie nasza jałmużna wielkopostna.

9        W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami przy zakupie cegiełek i gwiazd będziemy wspierali dzieło remontu naszej Bazyliki.

10    Jutro, tj. w poniedziałek 7 marca, przypada dzień imienin ks. Tomasza Perza. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. imieninowej o godz. 18:00. Niech nasza obecność i modlitwa będzie wyrazem wdzięczności na posługę kapłańską wśród nas.

11    Kupując i czytając prasę katolicką pogłębiamy naszą wiedzę religijną. Na stoliku jest okolicznościowa gazeta, Beatyfikacja Jana Pawła II. Zachęcamy do zabrania.

12    Ks. Tomaszowi oraz wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.