Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

VIII NIEDZIELA ROKU - 27.02.2011

Zostaliśmy dziś wezwani do większego zaufania i zdania się na opatrznościową opiekę naszego Ojca nad nami. Idźmy więc i swym życiem potwierdzajmy przyjęte przez nas wezwanie. Niech nas umacnia w tym dziele błogosławieństwo Boże.

1        Od 1 – 8 marca w naszej Bazylice trwać będzie Jerycho różańcowe przed Najświętszym Sakramentem w godz. od 7:00 – 21:00.

2        W tym tygodniu przypada pierwsza środa miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18:00 czuwanie prowadzą członkowie Kół Żywego Różańca. W  każdy czwartek zapraszamy do naszej Bazyliki na Mszę św. w intencji błogosławionych owoców beatyfikacji Ojca Święto Jana Pawła II na godz. 15:00.  W pierwszy czwartek o godz. 18:00 Msza św. o święte i liczne powołania do służby w Kościele.

3        W pierwszy piątek przez cały dzień możliwość spowiedzi św. W tym dniu jest również liturgiczne wspomnienie św. Kazimierza, królewicza z rodu Jagiellonów. Zadziwiał pobożnością i czystością życia oraz roztropnością i sprawiedliwością jako władca. Hagiografowie podkreślają, że jest wzorem   dla tych, którzy podejmują służbę publiczną. Za jego przykładem zaprośmy Chrystusa do naszego życia rodzinnego, społecznego i politycznego. Po  Mszy św. o godz. 15:00 czuwanie członków Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.

4        W pierwszą sobotę od godz. 9:00 odwiedzimy chorych w ich domach. Msza św. członków Kół Żywego Różańca o godz. 15:00 i bezpośrednio po niej spotkanie w sali katechetycznej.

5        Z całego serca dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, dziękujemy za trud utrzymania czystości w naszej Bazylice. Wdzięczność wyrażamy w codziennej modlitwie.

6        Ks. Roman Rostkowski, proboszcz parafii Benice wraz ze swoimi parafianami dziękuje za pomoc w budowie kościoła w miejscowości Śniatowo w kwocie 5.100 zł. Ofiary złożone są wkładem w budowę pierwszego kościoła pw. Bł. Jana Pawła II.  Wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło serdecznie dziękujemy.

7        Dziś gościmy w naszej parafii ks. kan. Janusza Szczepaniaka, który jest Archidiecezjalnym Moderatorem Kościoła Domowego. Po każdej Mszy św. zapraszamy na spotkanie w sali katechetycznej z osobami zainteresowanymi przynależnością do Wspólnoty Kościoła Domowego w naszej parafii.

8        Kupując i czytając prasę katolicką pogłębiamy naszą wiedzę religijną. Na stoliku jest okolicznościowa gazeta, Beatyfikacja Jana Pawła II. Zachęcamy do zabrania.

9        Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.