Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

VI NIEDZIELA ROKU – 13.02.2011 r.

Niedziela to czas radosnego spotkania z Bogiem wokół stołu Jego Słowa i Eucharystii. Chrystus obecny w swoim ludzie zaprasza nas do spotkania z Nim sakramencie Eucharystii i wyrażenia naszej miłości wobec bliźniego w naszych najbliższych w tym świątecznym dniu.

1      W dniu 14 lutego wspominamy w liturgii świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy. Stali się nie tylko apostołami Słowian, ale również stworzyli pierwszy alfabet słowiański i przełożyli księgi biblijne.

2      Warto w tym dniu przybliżyć sobie postać św. Walentego. Jest on patronem ludzi spragnionych uczucia i możemy za jego pośrednictwem wypraszać dla siebie i innych łaskę czystej i szlachetnej miłości. Zobaczmy, co możemy sobie ofiarować jako małżonkowie, członkowie rodziny czy wspólnoty. Niech ten dzień stanie się również okazją do okazania miłości tym, którym zabrakło bliskich, kochających ludzi.

3       W każdy czwartek zapraszamy do naszej Bazyliki na Mszę św. w intencji błogosławionych owoców beatyfikacji Ojca Święto Jana Pawła II na godz. 15:00.

4      Od ubiegłej niedzieli rozpoczęliśmy przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych. Zainteresowanych zapraszamy na spotkania w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00 do sali katechetycznej.

5      W ostatnią niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek kwotę 512 zł. Za pomoc dla biednych z serca dziękujemy.

6       Dziś na sumie poświęcimy 6 nowych lichtarzy, które zostały ufundowane przez: 3 szt. p. Ewa i Wiktor Rzewuscy, 1 szt. p. Wiesława Machejko, Kataryna Śliwa i Karolina Białecka, 1 szt. p. Grażyna Lebdowicz, 1 szt. P. Halina Kaczmarek. Fundatorom z całego serca dziękujemy.

7       Ks. Maciej Babicki, neoprezbiter, ofiarował dla naszej parafii zielony ornat, w którym sprawował  Mszę św. prymicyjną. Za ten piękny dar z serca dziękujemy.

8       Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, dziękujemy za trud utrzymania czystości w naszej Bazylice. Wdzięczność wyrażamy w codziennej modlitwie.

9       Dziś po każdej Mszy św. kapłani rozprowadzają cegiełki na potrzeby naszej Bazyliki. Niech każdy na miarę swoich możliwości włączy się w parafialne dzieła.

10    W przyszłą niedzielę do naszej parafii przybędzie ks. Roman Rostkowski, proboszcz parafii Benice. Od liku lat odbudowuje kościół filialny w miejscowości Śniatowo. Parafia jest mała
i biedna. Ks. w imieniu parafian prosi o pomoc, aby  ks. abp. mógł go konsekrować jako pierwszy w naszej Archidiecezji dedykowany bł. Janowi Pawłowi II.. Zechciejmy  pomóc.

11    Organizujemy pielgrzymkę do Rzymu na beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła II. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie. Pielgrzymka w dniach od  27 kwietnia do 5 maja, koszt 2.290 zł od osoby. Chętnych prosimy o zgłoszenia u ks. proboszcza.

12    Kupując i czytając prasę katolicką pogłębiamy naszą wiedzę religijną. Prasa katolicka jest na  stoliku pod chórem.

13    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Na trud wprowadzania  wartości chrześcijańskich do codziennego życia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.