Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

V NIEDZIELA ROKU - 06.02.2011 r.

Niedziela to wspaniały czas, by nabrać sił duchowych, dostrzec piękno Bożego działania i dzielić się z tymi, którzy pogubili się na drogach swojego życia. Niech zatem nasze dzisiejsze zgromadzenie wspiera nas w tygodniowej pielgrzymce wiary i dawaniu świadectwa o Chrystusie.

• W każdy czwartek zapraszamy do naszej Bazyliki na Mszę św. w intencji błogosławionych owoców beatyfikacji Ojca Święto Jana Pawła II na godz. 15:00.
  • W piątek, tj. 11 lutego, przypada 152. rocznica pierwszego objawienia Maryi w Lourdes. Co roku tego dnia Kościół obchodzi Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych chorych, jak również o pracownikach służb medycznych, woluntariuszach i rodzinach opiekujących się chorymi. Zapraszamy do naszej Bazyliki na Mszę św. w ich intencji na godz. 15:00. Prosimy o pomoc w przewiezieniu chorych do Bazyliki. Osoby potrzebujące pomocy jak i osoby które chcą pomóc prosimy o zapisy w zakrystii.
  • W najbliższy piątek zapraszamy na całonocną adorację z Mszą św. o północy. Rozpoczęcie adoracji o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim.
  • Od 1 do 8 lutego w naszej Bazylice trwa Jerycho różańcowe przed Najświętszym Sakramentem w godz. od 7:00 - 21:00. Zapraszamy do czuwania i modlitwy.
  • W ostatnią niedzielę członkowie Rady Parafialnej zebrali do puszek kwotę 1030 zł z przeznaczeniem na pomoc Kościołowi w Potrzebie. Za złożone ofiary na ten cel wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z serca dziękujemy.
  • Caritas naszej parafii po każdej Mszy św. zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc osobom biednym i rodzinom wielodzietnym. Umiejmy pomóc biedniejszym od nas. W przyszłą niedzielę zakupując cegiełki będziemy wspierali potrzeby w naszej Bazyliki.
  • Dziś na sumie ks. Maciej Babicki, neoprezbiter, odprawi Mszę św. prymicyjną. Do uczestnictwa w tej wyjątkowej uroczystości wszystkich zapraszamy.
  • Organizujemy pielgrzymkę do Rzymu na beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła II. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie. Pielgrzymka w dniach od 27 kwietnia do 5 maja, koszt 2.290 zł od osoby. Chętnych prosimy o zgłoszenia u ks. proboszcza. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.