Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

IV NIEDZIELA ROKU - 30.01.2011 r.

Dziś Kościół obchodzi Światowy Dzień Trędowatych. Wspierajmy chorych i ich opiekunów naszymi modlitwami i ofiarami.

• Jutro, tj. 31 stycznia wspominamy wielkiego opiekuna apostoła młodzieży, świętego Jana Bosko. W naszych modlitwach prośmy za nauczycieli, wychowawców, a zwłaszcza za kapłanów, aby gorliwością i miłością ukazywali ludziom te wartości, które pozwalają dojrzewać do pełni człowieczeństwa.
  • Czterdzieści dni po Bożym Naradzeniu, tj. 2 lutego, obchodzimy pamiątkę przedstawienia Jezusa w świątyni jerozolimskiej - Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu obchodzimy również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Tych, którzy poświęcają swoje życie na wyłączną służbę Bogu przez ślubowanie rad ewangelicznych, otoczmy naszą ofiarną modlitwą. W naszej Bazylice o godz. 7:00 Godzinki ku czci Niepokalanej, Msze św. wg porządku niedzielnego, nie będzie Mszy Św. o godz. 13:30 i 19:30. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św. Na rozpoczęcie uroczystej sumy procesja ze świecami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Taca w tym dniu przeznaczona jest na pomoc dla zakonów klauzurowych.
  • W każdy czwartek zapraszamy do naszej Bazyliki na Mszę św. w intencji błogosławionych owoców beatyfikacji Ojca Święto Jana Pawła II na godz. 15:00.
  • Od 1 do 8 lutego w naszej Bazylice trwa Jerycho różańcowe przed Najświętszym Sakramentem w godz. w godz. od 7:00 - 21:00.
  • W pierwszy piątek przez cały dzień możliwość spowiedzi św.
  • W pierwszą sobotę od godz. 9:00 odwiedzimy chorych w ich domach. O godz. 15:00 Msza św. Kół Żywego Różańca, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej. Zapraszamy wszystkich, szczególnie osoby, które w czasie wizyty kolędowej zadeklarowały przystąpienie do wspólnoty różańcowej.
  • Dziś członkowie Rady Parafialnej zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc Kościołowi w Potrzebie, jest to pomoc szczególnie dla Kościołów na wschodzie.
  • Jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży pod kierunkiem ks. Zbigniewa zostaną przedstawione w naszej bazylice dziś o godz. 16:00. Wszystkich zapraszamy.
  • W przyszłą niedzielę na sumie ks. Maciej Babicki, neoprezbiter, odprawi Mszę św. prymicyjną. Do uczestnictwa w tej wyjątkowej uroczystości wszystkich zapraszamy.
  • W poniedziałek zakończyliśmy wizytę duszpasterską. W tym roku odwiedziliśmy łącznie 1732 rodziny, o ponad sto mniej niż w ubiegłym roku. Wszystkim, którzy otworzyli drzwi mieszkań, przyjęli kapłanów, za wspólną modlitwę, przeprowadzone rozmowy pełne troski o kościół duchowy i materialny oraz za złożone ofiary z całego serca dziękujemy. Zapewniamy o wdzięcznej kapłańskiej pamięci w modlitwie.
  • Organizujemy pielgrzymkę do Rzymu na beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawia II. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie. Pielgrzymka w dniach od 27 kwietnia do 5 maja, koszt 2.290 zł od osoby. Chętnych prosimy o zgłoszenia u ks. proboszcza.
  • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.