Dziś czwartek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

ŻYCZENIA NA NOWY ROK PAŃSKI 2011

Przeżywamy pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2011. W naszych uszach brzmią słowa pasterzy Kościoła w Polsce ”W Komunii z Bogiem”. To program duszpasterski na rozpoczynający się Rok Pański 2011.

Zechciejmy tak jak wczoraj, podczas Mszy św. na zakończenie Starego Roku, jeszcze raz spojrzeć na czas, który dziś jest już wiecznością. Rok miniony, był dla naszej Rodziny Parafialnej owocny i błogosławiony.

Nieustannie dziękujemy Bogu i Wam umiłowani parafianie i przyjaciele naszej Bazyliki za wszystko co się dokonało w naszych wnętrzach i w naszej świątyni. Inwestycje ubiegłego roku były wielkie: zostały wykonane nowe drzwi z brązu od ul. Kaszubskiej, witraż nad wejściem głównym, tablica upamiętniająca beatyfikację Ks. Jerzego Popiełuszki, kielich i trzy pateny wykonane ze srebra, 4 ramy do obrazów, tablica historii parafii i bazyliki, w wykonaniu jest ołtarz bł. Karoliny Kózkówny, wykonana jest figura św. O. Pio, trzeba jeszcze wykonać polichromię.

W Nowy Rok wchodzimy z zadłużeniem 11 tys. zł. To zadłużenie to wykonane w ostatnim czasie lichtarze. Już są ofiarodawcy na 4 lichtarze, do ufundowania pozostały jeszcze dwa. Cena jednego lichtarza wynosi 1.150 zł. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie spłacimy zadłużenie i będziemy kontynuowali prace, aby nasza bazylika była świadectwem naszej miłości do Chrystusa i Kościoła. Najważniejsza jest jednak praca nad kształtowaniem serc i sumień, systematyczne uczestnictwo we Mszach św. oraz przyjmowanie sakramentów św. To wszystko mogło się dokonać dzięki Waszej miłości do Chrystusa i Kościoła, która ujawnia się w modlitwie, ofiarowanym cierpieniu i ofiarności. To wszystko świadczy o zaangażowaniu parafian i wielu życzliwych ludzi.

W Nowym Roku składamy sobie życzenia: moim współbraciom kapłanom – dziękując za dotychczasową pracę i współpracę oraz Wam umiłowani parafianie i przyjaciele naszej Bazyliki życzę: by, Nowy Rok przyniósł wiele dobra, by nasza wiara się umocniła , by nasza nadzieja była silna a miłość gorąca. Abyśmy w tym Nowym Roku mieli czas dla Boga i dla drugiego człowieka. Na ten Nowy Rok mówimy wszystkim

Szczęść Boże!

W zakrystii można nabywać kalendarz na rok 2011 ukazujący piękno i wydarzenia Roku 2010.