Dziś Środa , 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Program obchodów Jubileuszu

Program obchodów Jubileuszu 200. rocznicy erygowania parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Szczecinie

30 maja 2009 r.
Bazylika św. Jana Chrzciciela w Szczecinie

Godzina - 10.00
Sympozjum historyczne:
  • Modlitwa i słowo wstępne – abp Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński
  • Powitanie - Ks. dr Aleksander Ziejewski, proboszcz Bazyliki św. Jana Chrzciciela
  • Przewodniczenie - Ks. dr hab. prof. US Zdzisław Kroplewski, dziekan WT US
Prelegenci:
  • Ks. dr Robert Masalski, Narodziny parafii katolickiej św. Jana Chrzciciela na tle sytuacji Kościoła katolickiego prowincji pomorskiej do 1945 r.
  • Ks. dr hab. Grzegorz Wejman, Kapłani - wyznawcy wiary z parafii św. Jana Chrzciciela (1933-1945)
  • Ks. dr Aleksander Ziejewski, Polskie losy parafii św. Jana Chrzciciela
  • Pan prof. dr hab. Kazimierz Kozłowski, Od administracji apostolskiej gorzowskiej do archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej z uwzględnieniem historii szczecińskiej fary.
  • Ks. dr hab. prof. US Zdzisław Kroplewski, Słowo końcowe.
Promocja albumu:
  • Wystąpienie Księdza Prałata Aleksandra Ziejewskiego
  • Wystąpienie Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego
Organizator:
Katedra Historii Kościoła Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego
Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Szczecinie

Godzina - 12.00
  • Uroczysta suma pontyfikalna, której przewodniczył będzie ks. Abp Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko-Kamieński. Słowo Boże wygłosi ks. Abp Marian Przykucki
  • Po Mszy św. poświęcenie zabytkowej tablicy oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.