Dziś czwartek , 18 kwietnia 2024 r. imieniny: Apoloniusza, Bogusławy,

Ogłoszenia duszpasterskie na XXV NIEDZIELĘ ROKU - 18.09.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXV NIEDZIELĘ ROKU -  18.09.2022 r.

1       Dzisiejsza liturgia słowa Bożego przypomina nam, że nagrodę za wykonaną pracę w życiu doczesnym daje nam Bóg. Nie do nas należy ocena pracy, naszej i naszych bliskich. To Bóg ją ocenia i wyznacza nagrodę.

2       Dziś wspominamy świętego Stanisława Kostkę, patrona dzieci i młodzieży. Zainteresujmy się, czy dzieci z naszych rodzin są zapisane na katechezę i biorą w niej udział. Po każdej Mszy św. możliwość oddania czci w Jego relikwiach.

3       Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w każdą niedzielę o godz. 10:30, zapisy u ks. Macieja. Dzieci przed pierwszą komunią św. uczestniczą we Mszy św.  o godz. 13:30, zapisy u ks. Łukasza.  W najbliższą niedzielę zapraszamy na spotkanie rodziców po Mszy św. o godz. 13:30. I Komunia św. będzie 14 i 28.05, tj. II i IV niedzielę maja 2023 r.

4       W tym tygodniu wspominamy: we  wtorek – św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła i towarzyszy, w środę -  św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, w piątek  - św. O. Pio, kapłana.

5       Ministrantów i chłopców, którzy chcieliby pełnić służbę przy Ołtarzu Pańskim zapraszamy na zbiórki dla ministrantów w soboty na godz. 11:30. Opiekunem jest ksiądz Łukasz.

6       W najbliższy czwartek - 22. dzień miesiąca - gromadzimy się na modlitwie za przyczyną św. Rity, patronki trudnych spraw. Przed Mszą świętą, w przedsionku bazyliki możliwość nabycia róży, atrybutu świętej. Po Mszy św. uszanowanie relikwii, poświęcenie róż, wspólna modlitwa.

7       Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

8       Zbliża się IV rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski. W ramach bezpośredniego przygotowania od 5 - 7 października trwać będą rekolekcje św., które poprowadzi O. Stanisław Kiełbasa - redemptorysta.

9       Makulaturę na misje będzie można składać do pojemnika obok bazyliki w dniach 24 – 25 września br.

10 W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami do puszek wspierać będziemy Hospicjum w Szczecinie.

11 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

12 Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.