Dziś niedziela , 27 listopada 2022 r. imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII NIEDZIELĘ ROKU - 04.09.2022 r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII NIEDZIELĘ ROKU - 04.09.2022 r.

 

1        Kościół jest wspólnotą ludzi świętych i grzesznych, stąd potrzeba, aby wzajemnie umacniać się w wierze, na co zwraca uwagę dzisiejsza liturgia słowa. Zasadnicze jednak jest stwierdzenie „Kto nie nosi swego krzyża, ten nie może być moim uczniem”. Czy jestem uczniem Chrystusa ?

2        Początek roku szkolnego, to również początek przygotowania do przyjęcia sakramentów. Zachęcamy rodziców, aby zainteresowali się sprawą przygotowania swoich dzieci do pierwszej Komunii św. i bierzmowania.

3        Chłopców, którzy chcieliby pełnić zaszczytną służbę przy Ołtarzu Pańskim zapraszamy na zbiórki dla ministrantów w czwartek o godzinie 17:15. Opiekunem jest ksiądz Łukasz.

4        Rozpoczynamy zapisy dla dzieci z klas III, które pragną w tym roku szkolnym przyjąć po raz pierwszy Pana Jezusa obecnego w Komunii świętej. Zapisy w zakrystii. Więcej informacji u księdza Łukasza. Najbliższe spotkanie z Rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. za tydzień w Niedzielę po Mszy o 13:30.

5        Młodzież z klas 7 i 8, która pragnie przygotować się i przystąpić do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie organizacyjne 8 września tj. w czwartek o godzinie 19:00 w kościele. Odpowiedzialny za przygotowanie: ks. Maciej.

6        Osoby dorosłe, które chciałyby przygotować się i przyjąć sakrament bierzmowania proszone są o bezpośredni kontakt z księdzem Maciejem.

7        W czwartek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, popularnie zwane świętem Matki Bożej Siewnej. Modlić się będziemy  o Boże błogosławieństwo dla rolników. 

8        Msza św. w intencji  świętości rodzin w czwartek o godz. 18:00.

9        Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii odbywać się będą w każdą środę o g. 19.00. Termin pierwszych nauk to środa 14 września.

10   W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 21:00.

11    Modlitwa różańcowa zawierzenia i wdzięczności u stóp Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:00.

12   W dniu 5. września przypada 25. rocznica śmierci św. Matki Teresy z Kalkuty. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 15:oo i 18:oo przy jej relikwiach.  Tego dnia także rozpoczynamy nowennę przed Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego, która będzie po Mszy św. o 18:00.

13   Dziś po każdej Mszy św. członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla potrzebujących pomocy. Umiejmy pomagać biedniejszym od nas.

14   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii. 

15   Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Odsłon: 219