Dziś niedziela , 27 listopada 2022 r. imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII NIEDZIELĘ ROKU – 28.08.2022 r.

 

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII  NIEDZIELĘ  ROKU – 28.08.2022 r.

 

1        Zgodnie z dekretem Ks. Arcybiskupa Metropolity z dniem 27. sierpnia rozpoczęli posługę w naszej parafii Ks. mgr Maciej Czaczyk i Ks. mgr Łukasz Koliński. Ks. Maciej przybył do nas z parafii św. Jana Chrzciciela w Myśliborzu, Ks. Łukasz z parafii w Mieszkowicach. Serdecznie witamy nowych kapłanów w naszej Rodzinie Parafialnej i życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej Królowej Polski na owocną posługę duszpasterską. Otoczmy nowych kapłanów modlitwą i życzliwością. 

2        Chrystus w dzisiejszej liturgii Słowa, upomina nas, abyśmy nie popadli w grzech pychy „kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża będzie wywyższony”. Warto zadać sobie pytanie: czy w tym grzechu nie mam udziału?

3        W dniu 1 września wspominamy tych wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyny podczas II wojny światowej. Po Mszy św. o godz. 18:oo złożymy kwiaty i zapalimy znicze przy pomniku męczenników II wojny światowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4        Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:oo.

5        W pierwszy piątek miesiąca całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od 7:oo – 8:oo i od 15:oo – 19:oo. Po Mszy św. o godz. 15:oo modlitwa pod przewodnictwem członków Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.

6        Chorych odwiedzimy w ich domach w piątek i sobotę, prosimy o zgłoszenia.

7        W pierwszą sobotę Różaniec mężczyzn o godz. 7:oo. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i modlitwa różańcowa po Mszy św. o godz. 18:oo. Po różańcu zawierzenie Matce Najświętszej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8        Msza św. członków Kół Żywego Różańca w najbliższą niedzielę o godz. 15:oo, po Mszy św. wymiana tajemnic różańcowych w Bazylice.

9        Rozpoczyna się nowy rok szkolny, zachęcamy rodziców, aby zainteresowali się sprawami edukacyjnymi swoich dzieci, nie zaniedbujmy wychowania religijnego, bo to właśnie rodzice są pierwszymi nauczycielami i wychowawcami.

10    W liturgii wspominamy: w poniedziałek uroczystość ścięcia św. Jana Chrzciciela, w sobotę- św. Grzegorza Wielkiego.

11    Jerycho modlitewne w naszej Bazylice trwać będzie od 1. – 4. września w godz. od 7:oo – 21:oo. Rozpoczęcie 1. września o godz. 19:oo, zakończenie Apelem Jasnogórskim.  

12    Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo. 

13    Za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

14    W ostatnią niedzielę Ks. Marek Brożyna SAC - kapelan szpitala przy ul. Arkońskiej zebrał na wystrój nowej kaplicy szpitalnej kwotę 3.610 zł. Za przekazane wsparcie serdecznie dziękujemy.

15    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

16    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Odsłon: 381