Dziś niedziela , 27 listopada 2022 r. imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-14.08.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XX NIEDZIELĘ ROKU – 14.08.2022 r. 

1        Dzisiejsza liturgia słowa nawołuje nas do takiego życia, aby było czytelnym znakiem pójścia za Chrystusem. Warto zadać sobie pytanie: w jaki sposób świadczę o obecności Boga w moim życiu ?

2        Jutro, w poniedziałek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny; w tym dniu święcimy kwiaty, zioła i wieńce żniwne, dziękując Bogu za obfitość zbiorów. Poświęcenie ziół i kwiatów na wszystkich Mszach św.  Msze św. wg. porządku niedzielnego. W tym dniu jest obowiązek uczestnictwa we Mszy św. 

3        Ponadto w tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę - św. Jacka, w sobotę – św. Bernarda.

4        Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego przy relikwiach bł. Stefana Kard., Wyszyńskiego w czwartak o godz. 18:oo.

5        Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego w najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 15:oo. Zapraszamy do rozważania zbawczej Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa.  

6        Zapraszamy za modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłanów codziennie o godz. 12:oo. 

7        W piątek, 19 sierpnia rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Nowenna, Msza św. i procesja różańcowa w naszej Bazylice o godz. 18:oo. W tym miesiącu pójdziemy ulicami: Bogurodzicy, św. Wojciecha, Jagiellońską, pl. Grunwaldzkim, Śląską, Edmunda Bałuki, św. Wojciecha i Bogurodzicy wrócimy do Bazyliki. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa, aby w ten sposób wypełniać prośbę Matki Bożej z Fatimy.  

8        W najbliższą niedzielę, tj. 21. sierpnia na wszystkich Mszach św. słowo Boże będzie głosił kapelan szpitala przy ul. Arkońskiej ks. Marek Brożyna SAC – pallotyn. Po Mszach św. będzie zbierał ofiary do puszki  na wystrój i uposażenie nowej kaplicy. Umiejmy wspomóc tę inicjatywę, może i nam przyjdzie  w niej skorzystać z posługi kapłańskiej !

9        Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert organowy o godz. 16:oo, wstęp wolny. 

10    Za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

11    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii. 

12    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa

Odsłon: 410