Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ-7.08.2022r.

Ogłoszenia duszpasterskie na XIX NIEDZIELĘ  ROKU – 07.08 .2022 r.

1        Dzisiejsza liturgia Słowa stawia nam pytanie: czy jesteśmy gotowi na spotkanie z Bogiem ?

2        Rzeczywistość naszego życia znajduje się pomiędzy korzystaniem z Bożej miłości i jej odrzuceniem. Czy my miłość Bożą potrafimy przyjąć i dzielić się nią z innymi ? Niech każdy sam odpowie.

3        W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Dominika; we wtorek -  św. Teresę, Benedyktę od Krzyża; w środę - św. Wawrzyńca; w czwartek - św. Klarę. W niedzielę (14.08.) św. Maksymiliana Kolbego.

4        Msza św. o świętość Rodzin przy relikwiach św. Joanny Beretty Mola w czwartek o godz. 18:00.

5        W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie apelem i Mszą św. o godz. 21:00. Zapraszamy do czuwania i modlitwy.

6        Zapraszamy na modlitwę różańcową pod przewodnictwem kapłana codziennie o godz. 12:oo.

7        Za ofiary na potrzeby naszej parafii składane na tacę i przesyłane na konto z głębi serc dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

8        Dziś po każdej mszy św. członkowie Parafialnego Zespołu Caritas w kruchcie Bazyliki zbierają ofiary do puszek na pomoc dla biednych. Umiejmy pomagać biedniejszym od nas. Jałmużna gładzi wszystkie grzechy.

9        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

10    Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.